موز

موز بخوریم یا نخوریم؟!

موز از شیرینی گرفته تا اسموتی و مافین در همه کاربرد دارد و غذای رویایی کسانی به حساب می آید که به دنبال سالم غذا خوردن هستند.

موز از شیرینی گرفته تا اسموتی و مافین در همه کاربرد دارد و غذای رویایی کسانی به حساب می آید که به دنبال سالم غذا خوردن هستند.

به گزارش اسلامشهرخبر،  همچنین موز یکی از محبوب ترین میوه ها در اکثر نقاط جهان است. اما متاسفانه این میان وعده کاملا طبیعی بی جهت بدنام شده است. بسیاری از متخصصان تغذیه و مربیان ورزشی درباره اینکه موز را باید دوست داشت و یا کنار گذاشت صحبت هایی کرده اند. اما لازم نیست ناراحت شوید – اگر موز دوست دارید همچنان می توانید به عنوان غذایی خوب از آن لذت ببرید.

یک عدد موز متوسط حاوی ۱۰۷ کالری و ۲۷ گرم کربوهیدرات است این مقدار با یک وعده سیب و گلابی یکسان است و با اینکه گاهی به خاطر قند بالایش به بدی از آن یاد می شود جای نگرانی نیست و نباید جدی بگیرید. موز حاوی کربوهیدرات پیچیده و سرشار از پتاسیم، ویتامین B-6 و ویتامین C است. با هر دونده ای که صحبت کنید به شما خواهد گفت موز یک میان وعده عالی برای قبل از تمرین است چون در طول ورزش بدون اینکه بدن را سنگین کند انرژی به عضلات منتقل می کند.

موز همچنین برای پخت و پز و شیرینی پزی نیز می تواند نقش یک جایگزین عالی را بازی کند. میراندا کِر که یک سوپر مدل معروف است از موز و سیب به عنوان جایگزین شکر در پخت مافین استفاده می کند. همچنین موز می تواند جایگزین مناسبی برای کره و روغن در پخت نان و دیگر پختنی ها باشد.

با اینکه موز یکی از کم کالری ترین میوه های موجود نیست هیچ ایرادی ندارد آن را در اسموتی و یا به عنوان میان وعده استفاده کرد، تنها نکته مهم این است که در خوردن موز تعادل را رعایت کنید.
نویسنده: آملیا مادن

منبع: سایت دکتر کرمانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *