مهار لاستیک سوزی

مهار آتش یک لاستیک سوزی گسترده در ده عباس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از مهار آتش ناشی از لاستیک سوزی در این شهرستان خبر داد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان  اسلامشهر از مهار آتش ناشی از لاستیک سوزی در این شهرستان خبر داد .
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از سامات، ولی اله محمدی با اعلام این خبر افزود : در پی آتش سوزی تعداد بیشماری لاستیک در منطقه ده عباس اسلامشهر ، دود وسیعی در سطح منطقه پراکنده گردیده که خوشبختانه با حضور به موقع ماموران اجرایی و همکاری دهیاری منطقه ، آتش سوزی مهار شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از علل مهم آلودگی هوا در شهرستان  ، این قبیل آتش سوزی ها می باشد ، افزود : وجود مواد سمی فراوان از قبیل اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای کربن، هیدوکربن های فرار و هیدرو کربن های پلی آروماتیک و سایر ترکیبات گاز های مضر ناشی از سوزاندن لاستیکهای فرسوده، اثرات مخربی بر سلامتی انسان و موجودات زنده و محیط زیست دارد.
محمدی گفت : سوزاندن هر گونه پسماند و ضایعات که باعث آلودگی هوا و انتشار گازهای سمی خطرناک در محیط و برای سلامتی انسان و سایر جانداران مضر باشد، طبق قانون مدیریت پسماند، قانون جلوگیری از آلودگی هوا و آیین نامه اجرائی آن تخلف محسوب میگردد، لذا این اداره طبق وظیفه ذاتی و قانونی خود با چنین اقداماتی به شدت برخورد و متخلفین امر  را به مراجع قضایی معرفی می نماید.
وی در پایان از شهروندان و علاقه مندان به محیط زیست نیز درخواست نمود در صورت مشاهده هر گونه ضایعات سوزی توسط افراد متخلف و سودجو موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *