رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان  اسلامشهر از مهار آتش ناشی از لاستیک سوزی در این شهرستان خبر داد .
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از سامات، ولی اله محمدی با اعلام این خبر افزود : در پی آتش سوزی تعداد بیشماری لاستیک در منطقه ده عباس اسلامشهر ، دود وسیعی در سطح منطقه پراکنده گردیده که خوشبختانه با حضور به موقع ماموران اجرایی و همکاری دهیاری منطقه ، آتش سوزی مهار شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از علل مهم آلودگی هوا در شهرستان  ، این قبیل آتش سوزی ها می باشد ، افزود : وجود مواد سمی فراوان از قبیل اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای کربن، هیدوکربن های فرار و هیدرو کربن های پلی آروماتیک و سایر ترکیبات گاز های مضر ناشی از سوزاندن لاستیکهای فرسوده، اثرات مخربی بر سلامتی انسان و موجودات زنده و محیط زیست دارد.
محمدی گفت : سوزاندن هر گونه پسماند و ضایعات که باعث آلودگی هوا و انتشار گازهای سمی خطرناک در محیط و برای سلامتی انسان و سایر جانداران مضر باشد، طبق قانون مدیریت پسماند، قانون جلوگیری از آلودگی هوا و آیین نامه اجرائی آن تخلف محسوب میگردد، لذا این اداره طبق وظیفه ذاتی و قانونی خود با چنین اقداماتی به شدت برخورد و متخلفین امر  را به مراجع قضایی معرفی می نماید.
وی در پایان از شهروندان و علاقه مندان به محیط زیست نیز درخواست نمود در صورت مشاهده هر گونه ضایعات سوزی توسط افراد متخلف و سودجو موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.