امام-جمعه-اسلامشهر

ملت عراق مراقب توطئه‌های حامیان داعش باشند

امام جمعه اسلامشهر گفت: ارتش و نیروهای مردمی عراق توانستند موصل و مسجد النوری را از کنترل داعشی ها آزاد کنند ملت و رزمندگان عراق مراقب باشند چراکه بوجود آورندگان و حامیان داعش فریبکار و حیله‌گر هستند و معلوم نیست به این زودی دست از توطئه‌هایشان بردارند.

امام جمعه اسلامشهر با بیان اینکه ارتش و نیروهای مردمی عراق توانستند موصل و مسجد النوری را از کنترل داعشی ها آزاد کنند، گفت:ملت و رزمندگان عراق مراقب باشند چراکه بوجود آورندگان و حامیان داعش فریبکار و حیله‌گر هستند و معلوم نیست به این زودی دست از توطئه‌هایشان بردارند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۶ تیرماه در اسلامشهر گفت: قرآن کریم در آیه ۴۱ و ۴۲ سوره انفال یک سفارش به همه مؤمنین می‌کند: ای مؤمنان خدا را بسیار یاد کنید، چراکه ذکر خدا آرامش‌بخش دل‌هاست. اگر ذکر خدا در ما نباشد ما گرفتار بدبختی می‌شویم. پیامبر اکرم (ص) نیز در حدیثی می‌فرمایند: ای مؤمنان مرگ، حساب و میزان و سنجش اعمال را فراموش نکنید.

وی اضافه کرد: همه اعمال ما حساب دارد، امام علی (ع) می‌فرمایند همه اعمال و حتی تعداد نفس‌های ما ثبت می‌شود.

وی با اشاره به روز دوشنبه ۱۹ تیرماه مصادف با ۱۵ شوال، سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا گفت: در جنگ احد مسلمانان به دلیل غفلت و بی‌توجهی برخی، شکست سختی خوردند تا جایی که ۹۰ نفر از جمله حضرت حمزه به شهادت رسیدند. تا پیش از حادثه کربلا، سیدالشهدا به حضرت حمزه (ع) گفته می‌شد اما پس از حادثه کربلا ائمه اطهار امام حسین (ع) را سیدالشهدا را خطاب کردند.

امام جمعه اسلامشهر ادامه داد: ۱۵ شوال سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی است، این شخصیت به محضر پنج امام معصوم رسیدند و دوران زندگی ایشان را درک کردند. ایشان وقتی در سامرا در محضر امام هادی (ع) بودند دینشان را به امام عرضه کردند، امام هادی پس از شنیدن و تائید اعتقادات آن حضرت گفتند که تو به حق ولی و دوستدار ما هستی.

وی با اشاره به روز ۱۷ شوال که جنگ خندق یا احزاب اتفاق افتاد خاطرنشان کرد: پس از رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های حضرت علی (ع) دشمنان اسلام به تعبیر قرآن در این جنگ هیچ خیری نصیبشان نشد و نتوانستند به هیچ یک از اهداف خود برسند.

وی با اشاره به پیشروی ارتش و نیروهای مردمی عراق در موصل گفت: ارتش و نیروهای مردمی عراق توانستند موصل و مسجد النوری- که مرکز خلافت داعش در عراق بود -را از کنترل داعشی ها آزاد کنند و تنها مقدار کمی از پاکسازی کامل موصل باقی‌مانده است.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر یادآور شد: باید ملت و رزمندگان عراق مراقب باشند چراکه بوجود آورندگان و حامیان داعش فریبکار و حیله‌گر هستند و معلوم نیست به این زودی دست از توطئه‌هایشان بردارند. این پیروزی تنها متعلق به ملت عراق نبود بلکه متعلق به نیروهای مقاومت بود نیروهایی که مقابل اسرائیل می‌ایستند.

وی با اشاره به نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این انتخابات یکی از کاندیداها بیشترین آرای مردمی را کسب کرد، طرفداران بقیه کاندیدها همه باید فرد منتخب را رئیس‌جمهور خود بدانند، رئیس‌جمهور، رئیس‌جمهور همه این کشور است، مقام معظم رهبری برنده انتخابات ملت شریف ایران هستند و شخص خاصی برنده نیست.

حجت الاسلام نوروزی اضافه کرد: جناح‌ها و کاندیداهای دیگر به آیه ۴۶ سوره انفال توجه کنند که می‌فرماید: مسلمان از خدا و رسول او طاعت کنند و با هم درگیری و کشمکش نداشته باشید چراکه قدرت خود را از دست می‌دهند. حالا که در انتخابات ملت برنده شده اند همه باید آنچه نظر مقام معظم رهبری است از دولت، نظام و رزمندگان قدرتمندمان دفاع کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *