علی شمخانی

ملت ایران رکورددار ذلیل ساختن توطئه‌های آمریکا در جهان است/ جمهوری اسلامی در راس قله اقتدار و صلابت منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز ملت ایران رکورد دار ذلیل ساختن توطئه‌های آمریکا در ذهن جهانیان، مسلمانان و مستضعفان شده و این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز ملت ایران رکورد دار ذلیل ساختن توطئه‌های آمریکا در ذهن جهانیان، مسلمانان و مستضعفان شده و این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع تجمع‌کنندگان مقابل لانه جاسوسی آمریکا در سالروز یوم‌الله ۱۳ آبان به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: دفاع‌های جانانه ملت ایران در مقابل هیأت حاکمه آمریکا اعم از دموکرات و جمهوریخواه، سیاه و سفید در دوران تک‌قطبی، چندقطبی و دوقطبی این خون‌ها را برای حفظ هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی خویش تقدیم کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ۱۳ آبان سالروز مبارزه با استکبار و روز دانش‌آموز امسال متفاوت‌تر و قوی‌تر از گذشته صحنه اعتراض علیه سیاست‌های ضدملت ایرانی ترامپ است و ملت ایران را به خیابان‌ها کشانده.

شمخانی خاطرنشان کرد: خوب می‌دانیم که ۱۳ آبان سال ۵۸  اولین روز آشکار شدن اقدامات فعال آمریکا و خباثت‌آمیزتر شدن سیاست‌های آمریکا علیه انقلاب اسلامی است و تا زمانی که ایرانی، ایرانی و حسینی است، آنها دست از این شرارت‌ها و دخالت‌ها برنخواهد داشت.

وی افزود: هر چند آمریکایی‌ها در کارنامه خویش به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رکود ناکامی و شکست در مقابله با اراده ملت ایران در مقایسه با دیگر ملت‌ها وجود دارد و این رکودهای افتخاربرانگیز به نحوی ثبت شده که امروز ملت ایران رکورد دار ذلیل ساختن توطئه‌های آمریکا در ذهن جهانیان، مسلمانان و مستضعفان شده و این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: دخالت آمریکا پیش از ۱۳ آبان به منظور فرصت‌سوزی علیه ملت ایران هم در کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت ملی، در تحمیل قانون تحقیرکننده کاپیتولاسیون و در حمایت از حکومت مستبد پهلوی در کارنامه اعترافاتشان ثبت شده است.

شمخانی خاطرنشان کرد: پس از ۱۳ آبان سال ۵۸ در طول کمتر از چهار دهه اقدامات آمریکا علیه ملت ایران آنقدر طولانی و متنوع است که سرفصل‌های آن به دلیل ناکام‌سازی آنها، بیشتر مایه عزت ملت ایران و هم بهترین سند برای بیان علت خشم و غضب امروز ترامپ به حساب می‌آید.

وی افزود: از انجام اقدامات براندازانه، اقدامات نظامی، تلاش در جهت تضعیف قدرت دفاعی ایران، مخالفت با پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های فضایی، هسته‌ای و موشکی، تلاش برای مواجهه‌سازی ایران با بحران‌های امنیتی و مدیریتی استحاله از درون، فضاسازی سیاسی و تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، تلاش برای ایجاد تنش و مزاحمت با تحریک همسایگان، مشوه جلوه دادن چهره اسلام و انقلاب اسلامی فهرست کوتاهی از مجموعه اقدامات ایالات متحده آمریکا در طول کمتر از چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: همه این اقدامات آمریکا نتیجه‌ای جز این نداشته است که امروز بگویند ایران از غرب قدرتمندتر شده است. آنچه نصیب آنها شد، با مقاومت ملت ایران هزیمت و شکست بود و برای ملت ایران، عزت، اقتدار، جبران تحقیر گذشتگان به پشتوانه اتکا به قدرت لایزال الهی است که در مقاومت مردم مجسم شده بود، هویدا شد.

شمخانی خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم عبرت‌گیری از هزیمت، روزی آنها را به سمت پرده‌برداری از مادر بمب‌ها سوق داده و امروز هم از مادر تحریم‌ها می‌گویند. اینها تنها مادرهای بدنام تاریخ هستند که هر دو توان اقتصادی، هسته‌ای و دفاعی ملت ایران را هدف گرفته‌اند. ملت ایران بمب اول را بی‌اثر ساخت و امروز هم می‌رود که بمب مادر تحریم‌ها را بی‌اثرتر سازد.

وی افزود: حتماً تلاش اقتصادی متکی بر توان بومی مسیری است که این اقدام دژخیمانه ایالات متحده آمریکا را از حَیز انتفاع خواهد انداخت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: اقتدار امروزین ملت ایران و انقلاب اسلامی پشتوانه قوی برای مدیران، سیاستمداران و رهبران ماست. اینکه درخواست گفت‌وگو از رئیس‌جمهور چنین ملتی صورت می‌گیرد، ناشی از یأس مقابله با ملت ایران است.

شمخانی خاطرنشان کرد: عدم پذیرش این گفت‌وگو، واقعیت عدم منطقی بودن، جمع شدن اقدامات خصمانه و اهانت به ملت ایران و هم‌زمان درخواست نابجای گفت‌وگو آن هم از سوی فردی که ملت آمریکا و برخی سیاستمداران این کشور نسبت به سلامت انتخابش دچار ظن و شک هستند، این فرد در تحقق ایده‌های انتخاباتی داخلی و خارجی‌اش شکست خورده، از زمانه چندقطبی‌گرایی حرف های تک‌قطبی‌گرایانه می‌زند، در حالی که خود خوب می‌داند اطرافیانش از او بهتر مطلعند، متحدین منطقه‌اش نیز همینطور می‌دانند که او توان فعال‌سازی لاف‌های خودش را ندارد.

وی افزود: مدتهاست ایالات متحده آمریکا توسط مردم منطقه ما، توسط ملت ما پس از ناکامی در افغانستان و عراق، زندان‌های جنگ‌طلبانه‌اش را به ناچار از آرواره خویش خارج کرده و وقتی در آن سوی دنیا تست موشک قاره‌پیما صورت می‌گیرد، تست بمب هسته‌ای در جنوب شرق آسیا صورت می‌گیرد، پس از تهدید و لاف، رئیس‌جمهورش توئیت می‌کند، حالا می‌خواهند از همین وضعیت و از این فرد یعنی ترامپ در ذهن برخی ملت‌ها شخصی دیوانه ترسیم کنند و دیگران را مابین انتخاب اعدام و خودکشی به سمت خودکشی هدایت‌شده ببرند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ملت ایران در حافظه تاریخی خود ثبت کرده دیگران هم گواه این مدعا هستند که در تاریخ انقلاب اسلامی نه در عصر فعلی چندقطبی، حتی در دوران تک‌قطبی بودن جهان و حتی بیش از آن در زمانی که دو قطب علیه شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، تهدیدات خود را روانه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی کردند، ملت ایران این تهدید را به فرصت فرصتی برای رشد و توسعه قرار دادند و امنیت و اقتدار منطقه‌ای و ثبات داخلی کشور ایران ناشی از فرصت‌زایی از درون تهدید بود.

شمخانی خاطرنشان کرد: امروز در حالی که پایبندی ایران به برجام تایید شده و چند بار توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (بیش از ۸ بار) عمل به تعهدات جمهوری اسلامی ایران تأیید شده است و جهانیان بر این مساله تاکید می کنند که هیچ مسئله‌ای در مذاکرات برجام همچون مسائل دفاعی، منطقه‌ای و موشکی قابل مذاکره نیست و این الگو مورد حمایت جهانیان است.

وی ادامه داد: اما باز هم شر و شورهای بیان شده در اظهارات رهبر آمریکا علیه ملت ایران، اعمال تحریم‌های جدید و تجمیع تحریم‌های قبلی، تلاش‌های عبث علیه ملت ایران در داخل، تلاش برای متحدسازی برای متحدین منطقه‌ای متفرق و غیرقابل اعتماد، به طور قطع در درون جمهوری اسلامی ایران اتحاد و اجماع درون‌حاکمیتی، حاکمیت و مردم را علیه تلاش‌های آمریکا برای اعلام صدای واحد و پرداختن به فوری‌ترین مشکلات داخلی یعنی حفظ استقلال، اشتغال، معیشت به منظور سکوی پرش و جهش در دستورکار ملت ایران و مجموعه حاکمیتی ایران خواهد بود.

وی افزود: امروز نماد اقتدار در منطقه ما تعریف مشخصی دارد، جمهوری اسلامی ایران در رأس قله اقتدار و صلابت و ثبات قرار دارد و از طرف دیگر، دیگرانی که در طول این چهار دهه به همراهی آمریکا یا به تنهایی علیه جمهوری اسلامی ایران به اشکال مختلف با طراحی توطئه، سیاستگذاری و حتی کمک‌های ناامن ساز در مرزهای شمال‌غرب و جنوب کشور ما اقدامات خود را سامان دادند، هم در درون عاجز است، تولید و ثبات و هم در منطقه فاقد هویت هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان گفت: آنچه که امروز به عنوان دستاورد انقلاب اسلامی در مقایسه با داشته‌های  دیگران قابل اتکاست، ناشی از حضور ملت ایران، تدبیر امام خمینی در عصر خود و امروز مقام معظم رهبری در پس‌راندن دشمنان و عدم اعتماد به آمریکایی است که نه فقط به مصدق رحم نکرد، بلکه به شاه هم رحم نکرد، نه فقط به شاه رحم نکرد، به صدام هم رحم نکرد. به فقط به صدام رحم نکرد بلکه به مبارک هم رحم نکرد و این در کارنامه عدم اعتماد در ذهن ملت ایران و در ذهن ملت‌های منطقه ثبت شده به این امید که ۱۳ آبان امسال بیش از گذشته استحکام وحدت، همراه‌سازی ملت ایران، حاکمیت، حل مشکل اقتصادی کشور در دستورکار همه ما خادمان ملت ایران باشد تا ۱۳ آبان ۹۷ آمریکا در منطقه ما عاجزتر از ۱۳ آبان سال ۹۶ ظهور پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *