امام-جمعه-اسلامشهر

ملت ایران با حضور در برنامه‌های دهه فجر دشمنان را ناامید کنند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: امسال سالی است که دشمنان و شیاطین می‌خواستند به نظام ضربه بزنند ملت شریف ایران باید با حضورشان در برنامه‌ها و مراسم دهه پربرکت فجر دشمن را به‌کلی ناامید و مأیوس کنند مسئولین نظام هم تلاش کنند مشکلات این ملت را به‌ویژه در مسائل معیشتی و بیکاری کمتر کنند.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: امسال سالی است که دشمنان و شیاطین می‌خواستند به نظام ضربه بزنند ملت شریف ایران باید با حضورشان در برنامه‌ها و مراسم دهه پربرکت فجر دشمن را به‌کلی ناامید و مأیوس کنند مسئولین نظام هم تلاش کنند مشکلات این ملت را به‌ویژه در مسائل معیشتی و بیکاری کمتر کنند.
به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه شش بهمن‌ماه با توصیه به تقوا گفت: کلمه شیطان به‌صورت مفرد ۷۰ بار و به‌صورت جمع ۱۸ بار در سوره‌ها و آیات متعدد آمده است همچنین کلمه ابلیس که نام شیطان است ۱۱ بار در قرآن کریم آمده است. پروردگار عالم مجموعاً ۹۹ بار از شیطان و وسوسه و دشمنی او با فرزندان آدم به‌ویژه مؤمنین تذکر داده است.
وی ادامه داد: خداوند نزدیک به ۱۰۰ مرتبه از شر شیطان که دشمنی بیدار و هوشیار و کسی که همیشه می‌خواهد دین را از انسان بگیرد هشدار داده است همچنین در آیات قرآن کریم عنوان‌شده است که شیطان دشمنی آشکار و قوی است گاهی دشمن، دشمنی خود را پنهان می‌کند اما گاهی اوقات دشمنی‌اش را آشکار می‌کند شیطان نیز این‌گونه است همچنین در چهار آیه از قرآن کریم خطاب به مؤمنین آمده است که از وسوسه‌های شیطان تبعیت نکنید چراکه او شما را به فحشا و منکر وادار می‌کند. ایجاد شبهه در وجود خدا، در نبوت حضرت محمد (ص) و در امامت و ولایت امام علی (ع) از کارهای شیطان است.
امام‌جمعه اسلامشهر اضافه کرد: وسوسه شیطان گام‌به‌گام است و از این کار نیز خسته نمی‌شود شیطان به سراغ همه می‌رود اما در انبیا و ائمه نمی‌تواند نفوذ کند به این دلیل که آن‌ها طاهر و معصوم‌اند اما این‌گونه نیست که آنان را رها کند همان‌طوری که به سراغ حضرت آدم و همسرش رفت.
وی با اشاره به ریشه کلمه شیطان گفت: شیطان از ماده شطن است یعنی کسی که در وجودش خیری نیست شیطان تمام وجودش شر است. از میان انسان‌ها کسانی هستند که کار شیطان را انجام می‌دهند و به بدی و زشتی دعوت می‌کنند در آشوب‌های یکی دو هفته اخیر همه شیاطین انسی و جنی دست‌به‌دست هم دادند و برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام لشکریان و حیله‌هایشان در میدان وسیع فضای مجازی به جنگ ما آمدند اما با حضور مردم شریف و متدین و حضور نیروهای امنیتی بیش از این نتوانستند کاری کنند.
حجت‌الاسلام نوروزی تأکید کرد: نباید خیال کرد که کار دشمنان تمام‌شده است شیاطین همیشه آماده ضربه زدن هستند شیطان بزرگ همیشه به دنبال این است که اگر بتواند جمهوری اسلامی را براندازد و ریشه ملت شریف ایران اسلامی را بسوزاند غافل از اینکه ریشه خودشان خواهد سوخت.
وی با توصیه به خانواده‌ها نسبت به مراقبت از فرزندان خود از آسیب‌های فضای مجازی گفت: وسیله ارتباط با شیطان در فضای مجازی همه‌جا هست پیام هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم به مسئولین محترم نظام این بود که فضای مجازی را این‌قدر آزاد و رها نگذارید فضای مجازی میدان بزرگی است که کلید آن در دست آمریکا و اسرائیل و عربستان است خیلی باید حواسمان جمع باشد.
نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر تصریح کرد: همه دشمنان اسلام در یک میدان بسیار وسیع و بزرگ با همه وسایلی که در توان دارند برای گرفتن دین و نظاممان و ناراضی کردن مردم از نظام و برای ایجاد شبهه تلاش می‌کنند البته سایت‌های بزرگی در تهران، قم و نجف برای پاسخگویی به شبهات فعالیت می‌کنند اما این ها کافی نیست و باید حواس خودمان نیز جمع باشد.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب کبری (س) یکی از الگوهایی برای مبارزه با دشمن، صبر و ولادت پذیری هستند.
خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به در پیش بودن دهه فجر گفت: امسال سالی است که دشمنان و شیاطین می‌خواستند به نظام ضربه بزنند و می‌خواستند دهه فجر را از دست ما بگیرند ملت شریف ایران باید با حضورشان در برنامه‌ها و مراسم دهه پربرکت فجر دشمن را به‌کلی ناامید و مأیوس کنند مسئولین محترم نظام هم تلاش کنند مشکلات این ملت را به‌ویژه در مسائل معیشتی و بیکاری از پیش پای آنان بردارند و کمتر کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *