معضل حاشیه‌نشینی تهران تا ۱۴۰۰ برطرف می‌شود

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در تهران گفت: مشکل حاشیه‌نشینی در شهر تهران و نقاط پیرامونی آن احصا و برنامه‌ریزی شده که تا سال ۱۴۰۰ این مشکل برطرف شود.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم از تهران، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۳ کارگروه زیرمجموعه شورای برنامه‌ریزی هستند که کل مسائل استان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند اظهار داشت: با توجه به رصد انجام‌شده ۱۶ چالش اصلی در بخش‌های مختلف استان تهران شناسایی شده که به‌دنبال پیگیری و برطرف کردن آن‌ها هستیم.

وی بیان کرد: ۸ فصل سند آمایش استان تهران به اتمام رسیده که فصل هشتم در مورد نظام مدیریتی است که با جمع‌آوری نقطه‌نظرات دستگاه‌ها و تکمیل آن در شورای آمایش کشور مطرح می‌شود.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان تهران افزود: استان تهران به‌تناسب پایتخت بودن و هم به‌لحاظ مسائل، مشکلات و ظرفیت‌ها علاوه بر استانی، به‌صورت ملی و منطقه‌ای نیز مطرح می‌باشد.

ترکی در ادامه با اشاره به سند توسعه استان تهران عنوان کرد: سند توسعه استان تهران تقریباً نهایی و برای چاپ ارسال شده که هفته آینده رونمایی می‌شود که همه دستگاه‌های اجرایی باید پیگیری‌شان متناسب و براساس این سند صورت گیرد بدین منظور که تا سال ۱۴۰۰ مشکلات استان براساس این برنامه برطرف شود.

وی همچنین در زمینه مدیریت بحران گفت: هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله ستاد بحران با شهرداری تهران لحاظ شده که یکی از نکات اولویت‌دار استان تهران در حوزه ستاد بحران توجه به پدافند غیرعامل است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان تهران تصریح کرد: در  زمینه بافت‌های فرسوده نیز ۵۰ محله در حال بررسی و استقرار تیم فنی برای اجرایی شدن است که دولت نیز در قالب تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ و پیش‌بینی برای سال ۹۸ اعتبار و بودجه خوبی برای این امر در نظر گرفته است.

ترکی در پایان با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در تهران نیز خاطرنشان کرد: مشکل حاشیه‌نشینی در شهر تهران و نقاط پیرامونی آن احصا و برنامه‌ریزی شده که تا سال ۱۴۰۰ این مشکل برطرف شود، همچنین در مورد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز در بحث اعتیاد، زنان سرپرست خانوار و کودکان کار سند کاهش آسیب‌های اجتماعی آماده شده تا سالانه ۳۵ درصد از آسیب‌ها کاهش یاسد و تا پایان سال ۱۴۰۰ مشکل به‌طور کامل برطرف شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *