نوید عباسی

مشکلات بوجود آمده از بارش برف ناشی از کمبود تجهیزات بود/ هیچ‌گونه کم‌کاری صورت نگرفت

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر گفت: مشکلات و کاستی‌های به‌ وجود آمده بارش برف هفته اخیر ناشی از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده و هیچ‌گونه کم‌کاری صورت نگرفته است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر گفت: مشکلات و کاستی‌های به‌ وجود آمده بارش برف هفته اخیر ناشی از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده و هیچ‌گونه کم‌کاری صورت نگرفته است.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس، نوید عباسی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر که با حضور مسؤولان ادارات خدمات‌رسان شهری و روستایی در محل فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، اظهار داشت: دستگاه‌های خدمات‌رسان برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارش نزولات آسمانی هفته جاری در آماده‌باش کامل هستند.

وی افزود: از مردم شریف شهرستان اسلامشهر به علت کاستی‌های به‌ وجود آمده در بارندگی هفته گذشته، عذرخواهی می‌کنم و اعلام می‌کنم که مشکلات و کاستی‌های به‌ وجود آمده ناشی از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده و هیچ‌گونه کم‌کاری صورت نگرفته است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر با قدردانی از فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان و اصحاب رسانه، بیان کرد: عملکرد مجموعه دستگاه‌های شهرستان اسلامشهر نسبت به سایر شهرستان‌های هم‌جوار بسیار عالی بوده، ولی کمبود امکانات و تجهیزات باعث به‌وجود‌آمدن مشکلاتی برای شهروندان شد که، باید برای رفع نواقص در مواقع بحرانی بعدی تمهیدات لازم پیش‌بینی شود.

عباسی تأکید کرد: در مواقع بحرانی ادارات نباید در حیطه وظایف قانونی و در حریم تعیین‌شده فعالیت کنند، بنابر تصمیمات شورای مدیریت بحران شهرستان در هرکجا که نیاز به خدمات‌رسانی باشد، باید وارد عمل شوند و به محدوده قانونی اعتنایی نکنند.

وی افزود: در بحران به‌وجودآمده هفته گذشته در سطح استان تهران و شهرستان اسلامشهر، بخش اعظمی از ترافیک به‌وجودآمده در اسلامشهر ناشی از مسدودشدن اتوبان‌های تهران- قم و تهران- ساوه بود که، با تلاش‌های کلیه دستگاه‌ها خوشبختانه هیچ مسیری در منطقه مسدود نشد ولی ترافیک سنگین مانع از امدادرسانی و خدمات‌رسانی سریع شده بود.

معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری اسلامشهر بیان کرد: متأسفانه در بحران اخیر مشخص شد که، نقشه عملیات در مواقع بحران در سطح منطقه وجود نداشتیم، علاوه بر آن‌که ضرورت فرهنگ‌سازی در مواقع بحرانی بسیار مشهود بود.

عباسی تصریح کرد: بلاتکلیف‌ بودن راه‌های روستایی شهرستان و نبود متولی مشخص برای بازگشایی و برف‌روبی راه‌های دسترسی به روستا باعث شده بود تا ساعاتی این راه‌ها بسته شود که با اقدام به‌موقع دهیارها و کمک‌های اهالی روستاها این مسیرها برف‌روبی و بازگشایی شد.

وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به پیش‌بینی و اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف و باران سنگین طی روزهای آینده، از امروز کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان منطقه با تأمین تجهیزات و امکانات موردنیاز در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *