مشارکت ۶ هزار دانش آموز اسلامشهری در طرح« امدادگران جوان»

رییس اداره جوانان و داوطلبان هلال احمر اسلامشهر گفت: چیزی در حدود شش هزار دانش آموز اسلامشهری در طرح امدادگران جوان آموزش خواهند دید.

نسرین پورکاویان در گفت و گو با اسلامشهرخبر با اشاره به آغاز طرح امدادگران جوان از امروز در مدارس سراسر شهرستان، اظهار داشت: طرح امدادگران جوان برای دومین سال پیاپی در تمام دبیرستان های پسرانه و دخترانه شهرستان در پایه دوم مقطع متوسطه به اجرا درمی آید.
وی تصریح کرد: در این طرح نزدیک به شش هزار دانش آموز با هلال احمر، فعالیت های جمعیت، بخش های مختلف هلال احمر و مفاهیم کمک های اولیه همچون خونریزی و خفگی آشنا می شوند.
پورکاویان در ادامه گفت: طرح امدادگران جوان در قالب درس آمادگی دفاعی دانش آموزان برگزار می شود و علاوه بر هلال احمر در این طرح سپاه و آتش نشانی نیز مباحث مربوط به میدان تیر و اطفای حریق را به دانش آموزان آموزش می دهند.
رییس اداره جوانان و داوطلبان هلال احمر اسلامشهر عنوان کرد: این برنامه از ۳۰ آبان با حضور ۲۱ مربی و امدادگر جمعیت هلال احمر برای آموزش دانش آموزان آغاز و تا دوم دی ماه ادامه خواهد داشت.
پورکاویان خاطرنشان کرد: در مجموع این طرح در ۵۳ آموزشگاه به اجرا در می آید و در پایان دانش آموزان علاقه مند می توانند برای طی کردن دوره های کامل به جمعیت هلال احمر شهرستان مراجعه کرده و یا از طریق مدارس خود برای طی کردن دوره های تکمیلی درخواست مربی کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *