سرگئی لاوروفسرگئی لاوروف

مسکو: تشکیک ترامپ درباره توافق هسته‌ای ایران مایه تاسف است

وزیر خارجه روسیه تشکیک دولت ترامپ در توافق هسته‌ای ایران را مایه تاسف دانست.

وزیر خارجه روسیه تشکیک دولت ترامپ در توافق هسته‌ای ایران را مایه تاسف دانست.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد مایه تأسف است که دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» درباره توافق هسته‌ای ایران، شک ایجاد می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس» لاوروف طی دیدار با دانشجویان در مسکو، از اینکه دولت ترامپ درباره چنین توافق موفقی حول برنامه هسته‌ای ایران تشکیک می‌کند، ابراز تاسف کرد.

ترامپ شب گذشته پس بازی در زمین گلف خود گفته بود: «فکر می‌کنم که این توافق وحشتناکی است. آنها به این توافق پایبند نیستند و مطمئناً به روح آن هم پایبندی ندارند… اوباما با تکیه بر عقل خود، به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار داد. حتی به آنها ۱٫۸ میلیون دلار پول نقد داد. فهم منطق این کار سخت است ولی بهرحال این تصمیم او (اوباما) بود.»

وی همچنین با لحنی تهدیدآمیز افزود: «فکر می‌کنم در آینده خواهید دید که اگر (ایرانیان) رو به پایبندی (به توافقنامه و روحش) نیاورند، اتفاقات خیلی سخت و تأثیرگذاری خواهد افتاد.»

وزیر خارجه روسیه همچنین درباره جدال لفظی اخیر میان مقامات آمریکا و کره شمالی نیز گفت: شدت اظهارات در این باره بیش از حد بالاست اما امیدواریم طرفین درباره آن بر سر عقل بیایند.

وی همچنین افزود: «کره شمالی به سلاح هسته‌ای دست یافته اما یک کره شمالیِ هسته‌ای برای ما غیرقابل قبول است.

لاوروف با اشاره به برخی برخوردهای دیپلماتیک میان روسیه و آمریکا، تاکید کرد: «ارتباطات حرفه‌ای و عملگرایانه مسکو و اشنگتن درخصوص سوریه ادامه خواهد داشت.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *