محمدعلی وکیلی

مسئول برون برد کشور از وضع فعلی ” روحانی” است/ نیمی از تصمیمات ما در کشور رانت است/ با ترامپ نمی‌شود مذاکره کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هر کاری می‌کنیم بیش و پیش از مردم مسئولین ناامید هستند مسئولین در رفتارشان ناامیدی موج می‌زند مسئولین باید امیدوار باشند و مصمم باشند تا مردم از ما امیدواری ببینند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰ درصد تصمیمات ما رانت است وقتی منابع کشور محدود می‌شود شرایط کشور پارتیزانی می‌شود شرایط پارتیزانی تصمیمات نقطه‌ای را بر همراه دارد تصمیمات نقطه‌ای خودبه‌خود منجر به تصمیمات رانت زایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه شوری اداری شهرستان اسلامشهر که ظهر امروز برگزار شد با تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین به شهادت تعدادی از هم‌وطنان در حمله تروریستی رژه نیروهای مسلح در اهواز اشاره کرد و گفت: این حرکت ساده نیست این حرکت در روز رژه اقتدار و امنیت کشور حتماً توسط دستگاه‌های امنیتی باید تحلیل شود. این حفره‌های امنیتی توجیه ندارد. ظرف یک سال گذشته به مجلس و رژه نیروهای نظامی کشور حمله می‌شود. مزیت منحصربه‌فرد ما امنیت بود این اقدامات قابل‌تأمل است.

وی بابیان اینکه امام حسین در عین مذاکره اصول را ذبح نکردند و به عبارتی امام حسین هم مذاکره کردند و هم سازش نکردند تأکید کرد: در کشور همه سلایق در یک‌چیز باهم هم‌نظر هستند اینکه وضع کشور خوب نیست اما چرا وضع مملکت خوب نیست و چه طور باید از این وضع نجات پیدا کنیم مورد اختلاف است. چون در میزان بد بودن وضع در اختلاف هستیم. برخی چون نمی‌خواهند هزینه تجویزها را بپردازیم صورت‌مسئله را پاک می‌کنند.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس بابیان این نکته که «سهم دولت آقای روحانی در چرایی وضع موجود سهم تعیین‌کننده‌ای نیست» تأکید کرد: اما سهم دولت روحانی در بی‌کفایتی و برون‌برد کشور در وضع موجود هرکسی می‌خواهد باشد مسئول برون‌برد دولت آقای روحانی است. سهم ما در بی‌کفایتی بیش از ۵۰ درصد و در چرایی وضع موجود سهم ما کمتر از ده درصد است.

وی خاطرنشان کرد: از نگاه مردمی که شرایط زندگی تحقیرشان می‌کند و احساس ناامیدی بر آنان حاکم است همه ما مقصریم ما در رفتار فردی می‌گوییم من زباله را می‌اندازم و مأمور شهرداری بردارد هرکسی در هر جایگاهی در جمهوری اسلامی مسئولیتی اشغال کرده هر کاری از دستش برمی‌آید به بالاتری ها نگاه نکند. بالاتری ها هر چه در توانشان بوده رو کرده‌اند ما گرفتار چشم‌انداز بدی برای زندگی مردم هستیم که باعث شده تمام تدبیر برای نجات از وضع کنونی به دیوار بی‌اعتمادی بخورد.

این مسئول تصریح کرد: ۵۰ درصد تصمیمات ما رانت است وقتی منابع کشور محدود می‌شود شرایط کشور پارتیزانی می‌شود شرایط پارتیزانی تصمیمات نقطه‌ای را بر همراه دارد تصمیمات نقطه‌ای خودبه‌خود منجر به تصمیمات رانت زایی می‌شود. اگر قرار باشد ما از این وضع رهایی پیدا کنیم رهایی‌مان تابع مذاکره با آمریکا نیست من تابع گفتمان مذاکره هستم اول مذاکره ملی در داخل دوم مذاکره با هرکسی که می‌توانیم فکر کنیم شرش را کمتر کنیم.

وی بابیان این نکته که” با ترامپ با این تیپ شخصیت نمی‌شود مذاکره کرد اما راه مذاکره را که نمی‌توانیم ببندیم” افزود: همان‌طوری که امام حسین با همه به‌جز یزید مذاکره کرد ما متعلق به گفتمان مذاکره هستیم. ما با روسیه و چین رابطه داریم و با اروپا به دلیل اینکه اروپا در کانون تهدید امنیتی آمریکا قرارگرفته به‌صورت اضطراری می‌توانیم مذاکره کنیم اما از رهگذر پوتین چیزی گیر ما نمی‌آید. نه توانسته درصحنه قدرت جهانی بالانسر باشد نه توانسته تضمین کند با گرانی فروشی چیزهایی که نیاز داریم.

وکیلی با تأکید بر تکیه‌بر توان داخل گفت: ما هر چه می‌خواهیم بدست بیاوریم در داخل می‌توانیم بدست بیاوریم ما با ملت و سرمایه‌های اجتماعی که می‌توانیم مذاکره کنیم. هزینه مذاکره با ترامپ بیشتر است یا مذاکره با سید محمد خاتمی؟ اگر به ایران و جمهوری اسلامی فکر می‌کنیم حتماً باید مزیت را به داخل دهیم تا خارج. ما از مذاکره با ترامپ چیزی بدست نمی‌آوریم اما از مذاکره با خاتمی حتماً چیزی بدست می‌آوریم.

وی اعلام کرد: همه ما در نقطه‌ای هستیم که اگر با این شرایط منطقی روبرو شویم این شرایط را تبدیل به یک فرصت طلایی برای جمهوری اسلامی می‌کنیم ما به هر دلیلی اصلاح رفتار نکردیم در رفتار سیاسی حتماً گاف های سیاسی زیادی دادیم که به اینجا رسیدیم اگر گاف نداشتیم وضعمان به اینجا نمی‌رسید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود گسست‌هایی از جامعه ازجمله گسست فرزند خانواده و نسلی گفت: ما زورمان به متغیرهای جهانی نمی‌رسد اما زورمان به بخشی از متغیرهای داخلی که می‌رسد در رفتار خود یک‌قدم عقب بنشینیم. هر کس اگر سهم خودش را در پیدایش وضع کنونی پذیرفت حتماً کشور را نجات می‌دهیم.

 

وی تأکید کرد: شرایط کنونی در مقایسه یک ماه آینده بهشت است شرایط یک ماه آینده در مقایسه ماه بعدش بهشت است کمربندهای خود را باید ببندید ما در حال حاضر لحاظ تجاری خارجی در شرایط فریز مطلق هستیم می‌توانیم این را تبدیل به یک فرصت مهم برای آرزوهایی که همه پشت تریبون‌ها گفتیم و نوشتیم تبدیل کنیم. یک پوست‌اندازی مهمی در رفتار سیاسی همه باید اتفاق بیفتد

این مسئول بابیان اینکه همه ایران باید پای نجات ایران بیاید گفت: من به‌عنوان یک ژورنالیست عرض می‌کنم نه به‌عنوان یک نماینده اصلاح‌طلب. اگر ملت از اصلاح‌طلبی عبور کنند از ظرفیت جمهوری اسلام عبور کردند و از ظرفیت اجتماعی و مردمی جمهوری اسلامی عبور کردند پس خیلی خوشحال نباشیم که صندلی زیر پای عده‌ای از ما می‌لرزد نجات جمهوری اسلامی در گرو این هست که همه ملی فکر کنند برای خدا و ملت ایران و شهدایی که داده‌شده همه از پوزیشن انتخابات اسفند ۹۸ و ۱۴۰۰ بیرون بیایند کشور را برای مردم ایران نجات دهیم. تروریست‌هایی که در اهواز زن و بچه را به کشتند می‌خواهند یکپارچگی ملت ایران از دست برود.

وی اعلام کرد: انبارهای کالاهایی ضروری پر است اما ما گرفتار اتمسفر منفی هستیم هر کاری می‌کنیم بیش و پیش از مردم مسئولین ناامید هستند مسئولین در رفتارشان ناامیدی موج می‌زند مسئولین باید امیدوار باشند و مصمم باشند تا مردم از ما امیدواری ببینند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *