قالیباف

مردم حتما دست از مسوولان بی عرضه برمی دارند

قالیباف با تاکید بر مبارزه با ظلم گفت: آزادی که امروز در نظام اسلامی ماست، از افتخاراتی است که به برکت انقلاب نصیب کشورمان شد. اگر هم اشکالاتی هست نباید بر عظمت این نظام سایه بیاندازد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر مبارزه با ظلم گفت:  آزادی که امروز در نظام اسلامی ماست، از افتخاراتی است که به برکت انقلاب نصیب کشورمان شد. اگر هم اشکالاتی هست نباید بر عظمت این نظام سایه بیاندازد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از افکار نیوز، عصر امروز قالیباف به دعوت پایگاه مقاومت بسیج ارشاد بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد ارشاد امرآباد ورامین به ایراد سخنرانی پرداخت. محمدباقر قالیباف با بیان اینکه اولویت امروز کشور حل مسائل اقتصادی است، گفت: به برخی از مسئولان باید تاکیدکرد که شما جلوی ایجاد اشتغال توسط مردم را نگیرید و قواعد نادرست و دست‌و‌پاگیر را حذف کنید؛ لازم نیست اشتغال ایجاد کنید.

رمز تداوم انقلاب؛مردم، وحدت، رهبری و کارآمدی دولت هاست

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تبریک ایام ا… دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا و با اشاره به تاریخ شهر قزوین به عنوان شهری شهید پرور در تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اظهار کرد: آن چیزی که باعث پیروزی انقلاب شد وحدت کلمه و وحدت جامعه، نقش رهبری حضرت امام(ره)و اعتماد مردم به ولایت و حضور مردم در صحنه بود. تنها ملتی که با شعار نه شرقی، نه غربی بدون اتکا به قدرت شوروی آن زمان و امریکا در آن مقطع به پیروزی رسید تنها ملت ما بود. رمز تداوم انقلاب هم در همین ۳ اصل است؛ مردم، وحدت، رهبری و البته یک عامل چهارم هم اضافه می کنم چون تا زمان پیروزی انقلاب قدرت در دست انقلاب نبود اما بعد از پیروزی انقلاب قدرت دست مردم و انقلاب افتاد. پس عامل کارآمدی دولت در انقلاب اسلامی را هم باید اضافه کنیم. دولت به معنای عام نه خاص یعنی قوه مجریه مقننه و قضاییه؛ یعنی کارکرد و عملکرد همه دستگاه ها.

وی با بیان اینکه خواسته هایی که در سال ۵۷ داشتیم استقلال، ازادی، جمهوری و اسلامی بود، تصریح کرد: امروز واقعا به لحاظ استقلال نظام اسلامی کشور ما اگر نگوییم بی نظیر حتما جزو کشورهای کم نظیر است و کشور ما امروز عزت خود را حفظ کرده است.

قالیباف با تاکید بر مبارزه با ظلم گفت: آزادی که امروز در نظام اسلامی ماست، از افتخاراتی است که به برکت انقلاب نصیب کشورمان شد. اگر هم اشکالاتی هست نباید بر عظمت این نظام سایه بیاندازد.

نباید با ناکارامدی مان مردم همیشه در صحنه را دلزده و دل شکسته بکنیم

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما ازاسلام سیاسی که امام فرمودند فهمیدیم که وقتی نظام اسلامی بر قدرت نشست و مدیریت جامعه را به دست گرفت هم باید در ساحت دنیای جامعه تلاش کند و هم در ساحت آخرت جامعه. یعنی اینها از هم قابل تفکیک نیستند.

قالیباف بابیان اینکه انقلاب اسلامی هم دو رکن دارد مردم و اسلام که هیچ یک قابل جدا شدن نیستند، تاکید کرد: ما مدیران باید هم برای رفاه جامعه و هم برای سعادت جامعه کار کنیم.

وی با اشاره به لزوم کارامدی مدیران ادامه داد: نمی توان به مردم گفت همه سختی ها را بخاطر ما تحمل کنید بلکه مردم سختی ها را بخاطر اسلام تحمل می کنند و البته حاضرند برای اینکه به عزت شان خدشه ای وارد نشود هر سختی را تحمل کنند.

قالیباف با تاکید بر اینکه نباید ناتوانی های خود در حل مشکلات بر گردن دشمنان خارجی بیاندازیم و عذر بدتر از گناه بیاوریم، خاطرنشان کرد: تداوم انقلاب در وحدت، ولایت، مردم و کارامدی دولت هاست. ما امروز در بخش کارامدی دچار اشکال هستیم که کار روزمره ما به گونه ای شده که باعث می شویم مردمی که در ساقط کردن رژیم پهلوی، مدیریت هشت سال دفاع مقدس، کسب استقلال و آزادی، رفع تهدیدات خارجی و حمایت از انقلاب توانایی شان را نشان دادند با ناکارامدی و نالایقی و بی توجهی ما مدیران دلزده و دل شکسته شوند. البته به معنای این نیست که مردم ما از اسلام و انقلاب برمی دارند اما حتما دست از مسوولان بی عرضه می بردارند.

برای حل مشکلات نیازمند خوب کار کردن و کارخوب کردن هستیم

شهردار سابق پایتخت با بیان اینکه امروز انقلاب ما نیازمند کار، تلاش و فعالیت است، اظهار کرد: هرکسی با هر گرایش و سلیقه ای حتی انهایی که ممکن است بگویند انقلابی نیستیم اما وطنشان، امنیت مردم و امنیت خودشان را که دوست دارند و چه انقلابیون باید تلاش کنند و خوب کار کنند و کارخوب کنند. یعنی تلاش مبتنی بر کار کارشناسی و خرد جمعی تا به جامعه ضرر نزنند.

قالیباف با بیان اینکه اگر خوب کار کنیم و در مسیر درست حرکت کنیم، از این راه حتما تولید ثروت می شود، گفت: اتفاقا باید دست آن ثروتمندی که از راه تلاش ثروت به دست آورده را بوسید و از ان تشکر کرد.

این عضو مجمع ادامه داد: اما ما مخالف زالو صفتان ۴درصدی هستیم که برای ۹۶ درصدی ها مشکل ایجاد می کنند. آنها بدون تلاش به ثروت می رسند . با دور زدن قانون، با سفارش اقازاده ها و یا با نسبت های فامیلی که دارند. ما با این ثروتمندان مخالفیم چون انها همان هایی هستند که کارگران را بیکار و تولید را مختل می کنند.

اگر نمی توانیم مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم بی انصافی هم نکنیم

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد تا در حوزه اقتصادی مشکلات را حل کرد، اظهارکرد: اولویت امروز کشور حل مسائل اقتصادی است. نظرسنجی‌ها این را می‌گوید. مردم این را می‌گویند. اگر نمی‌توانیم این را حل کنیم و با پخش کردن دلار سر کوچه می‌خواهیم اقتصاد ملی را اداره کنیم، دست‌کم به یافته‌های علمی، به نظرسنجی‌ها، به صدای مردم احترام بگذاریم و اولویت‌ها را مطابق میل‌مان تغییر ندهیم.

قالیباف تاکید کرد: اگر مشکل را نمی توانید حل کنید حداقل بی انصافی نکنید و اولویت بودن بحث های اقتصادی را رد نکنید. ما مسوولان مکلفند احترام به خواست مردم بگذاریم.

همه با هر گرایش و سلیقه ای باید دست به دست هم دهیم تا مشکل مردم حل شود

وی با بیان اینکه نیازمند وحدت در موضوع اقتصاد هستیم، گفت: وقتی اقتصاد مشکل اول مردم می شود همه مکلفیم با هر گرایش و سلیقه ای دست به دست هم دهیم تا مشکل مردم حل شود. البته مسوولیت بر گردن آنهایی است که در مسند قدرت هستند. آنها باید تلاش اصلی را صورت دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *