مردم با اطلاع و شناخت کامل در انتخابات شرکت کنند

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه هیچ کس حق ندارد سلیقه خود را در انتخابات آتی که ۲۸ خردادماه برگزار می شود به مردم تحمیل کند گفت: امام خمینی(ره) در پیامی در ۲۲ بهمن سال ۶۲ خطاب به ملت ایران فرمودند:« مردم در سراسر کشور در انتخاب فرد مورد نظر خود آزادند و احدی حق تحمیل خود یا کاندیداهای گروه یا گروه ها را ندارد.‏»

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، مسعود مرسلپور همچنین به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص ارزشمندی رای مردم نیز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در سخنانی در ۱۴ خردادماه سال ۸۳ فرمودند: «در مکتب سیاسی امام(ره) ، رأی مردم به معنای واقعی کلمه تأثیر می‌گذارد و تعیین کننده است. این، کرامت و ارزشمندی رأی مردم است.»

وی با بیان اینکه حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان نیز بارها در سخنان خود «احترام به صندوق رای و رای مردم، را نشان دهنده‌ رشد و بلوغ سیاسی در کشور» عنوان کرده افزود: احزاب و جبهه های قانونی مشروط به ارائه معرفی نامه می توانند در شهرستان فعالیت سیاسی- انتخاباتی داشته و لیست های مورد حمایتشان را در موعد مقرر تبلیغات اعلام کنند و در نهایت هر آنچه رای مردم باشد برای همگان قابل احترام و ملاک عمل خواهد بود.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه از مردم شهرستان درخواست داریم با اطلاع و شناخت کامل از نامزدها بویژه در انتخابات شوراها شرکت کنند، ادامه داد: مصادیق قانونی برای تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها توسط هیات های اجرایی و نظارت نیز مشخص بوده و در حال حاضر نیز با دقت نظر بالا بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی در حال انجام است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: درخصوص انتخاب اصلح و معرفی مصادیق آن ازسوی برخی ها که پیش از این نیز در شهرستان انجام شده و اینکه چه نتایجی در پی داشته، درحال طی و مرحله گذر از آن هستیم. در راستای اجرای فرمایشات گهربار حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری و تاکید استاندارمحترم تهران درخصوص بیان واقعیات و محرم دانستن مردم و نقش عده ای در ایجاد مشکل در مدیریت شهری حتما در موقع مقتضی نکاتی به استحضار مردم شریف اسلامشهر میرسانم. اگر چه اعتقاد دارم مردم اسلامشهر از مصادیق این حدیث از پیامبر اکرم(ص) هستند که فرمودند: «مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشوند»

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *