مراسم قرائت زیارت ناحیه مقدسه در دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد

مراسم پرفیض زیارت ناحیه مقدسه امام زمان عج در محلم دارالتلاوه دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اسلامشهرخبر دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، این مراسم معنوی سه‌شنبه ۱۹ شهریور ماه جاری، ساعت ۱۴:۳۰،مصادف با عصر عاشورا، با حضور پرشور و استقبال زیاد عاشقان امام زمان عج و عزاداران حسینی در دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد.

پس از اجرای تواشیح توسط گروه مصباح الهدی، حجت الاسلام و المسلمین آرش کیانی در باب شخصیت والای حضرت زینب کبری سلام الله علیها در کربلا و نیز مقام و جایگاه زن در اسلام و دنیا، دقایقی به سخنرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام کیانی در سخنان خود در باب شخصیت حضرت زینب س گفت :بزرگی وجود حضرت زینب س به خاطر این نیست که ایشان دختر حضرت علی علیه السلام هستند بلکه به خاطر نوع حرکت شناسی و تصمیم گیری آن بزرگوار در واقعه کربلاست.

وی در ادامه افزود :اگر وجود مقدس زینب کبری س در کربلا نبود، پیام عاشورا و هدف امام حسین علیه السلام در کربلا مدفون می شد.

کیانی در پایان در باب مقام زن در اسلام گفت :زن، تاریخ ساز است، همانگونه که در جریان مسلم بن عقیل، تنها یک زن در کوفه بود که به ایشان جا و پناه داد و یا در واقعه کربلا همسر زهیر بن قین و ام وهب بودند که همسر و فرزند شان رابه یاری اباعبدالله الحسین فرستادند.

همچنین گفتنی است در این مراسم نورانی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی به قرائت دعا و ذکر مرثیه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام پرداخت.

زیارت ناحیه مقدسه، زیارت عارفانه و زیبای امام زمان عج خطاب به جد بزرگوارشان امام حسین علیه السلام است که در آن با عظمت و شکوه خاصی با حضرت سیدالشهدا ع سخن گفته شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *