مذاکره مقام‌های دفاعی روسیه و کره‌شمالی در پیونگ‌یانگ

فرمانده نیروهای مسلح کره شمالی و معاون وزیر دفاع روسیه امروز (پنج‌شنبه) در جریان نشستی در پیونگ‌یانگ درباره اجرای یک برنامه همکاری دو جانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، هیون یونگ چول، فرمانده نیروهای مسلح کره شمالی در آغاز این دیدار گفت: سفر هیئت وزارت دفاع روسیه در دوره مهمی صورت گرفته که روابط دوستانه میان مسکو و پیونگ‌یانگ با درایت رهبران این دو کشور روز به روز در حال توسعه است.

الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه نیز گفت: این سفر به لحظه مهم نمایش قدرت شکست ناپذیر دوستی روسیه و کره شمالی و توسعه روابط نظامی دو جانبه تبدیل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات و همچنین بازدید از یک پایگاه نظامی کره شمالی، به هیئت روسی اجازه دهد تا متوجه شود که واقعیت کره شمالی چیست.

فومین از هیون یونگ چول به خاطر دعوتش برای سفر به کره شمالی تشکر کرده و گفت: این دو کشور برنامه همکاری دارند.

وی افزود: من امیدوارم که این برنامه توسعه یابد. ما طیف وسیعی از برنامه‌ها را مدنظر گرفته‌ایم. ما نشست‌هایی میان ستادهای کل ارتش و هیئت‌ها و نهادهای آموزش عالی نظامی کره شمالی و روسیه برگزار می‌کنیم.

فومین روز چهارشنبه درباره فعال‌تر کردن روابط دو جانبه با کیم هیونگ ریونگ، همتای کره شمالی خود مذاکره کرد و از مانور صورت گرفته توسط نیروهای عملیات ویژه یکی از پایگاه‌های نظامی کره شمالی نیز بازدید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *