حجت الاسلام نوروزی

مدیریت سیف باعث بهم ریختگی مملکت شد

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد سیف در بانک مرکزی گفت: مدیریت سیف باعث بهم ریختگی مملکت شد.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد سیف در بانک مرکزی گفت: مدیریت سیف باعث بهم ریختگی مملکت شد.
به گزارش اسلامشهرخبر حجت الاسلام و المسلمین حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکار نیوز با اشاره به پیگیری نمایندگان برای طرح سوال از جمهور گفت: ما معتقدیم که رئیس جمهور باید در صحن مجلس حضور یابد و به سوالات نمایندگان در خصوص مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری پاسخگو باشد.

وی افزود: تا کنون چند بار سیف رئیس کل بانک مرکزی و برخی از مسئولین دولت برای پاسخ به سوالات نمایندگان در مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر شدند اما آنها فقط وعده می دهند و حرفهای تکراری بیان می کنند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: هفته گذشته هم علاوه بر سیف، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر شدند که حرف جدیدی در خصوص رفع مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری بیان نکردند.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی افزود: تا کنون ۱۱ هزار میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به موسسات مالی- اعتباری پرداخت شد تا آنها بدهیهای خود را به مردم پرداخت کنند اما هنوز مشکلات مردم و سپرده گذاران موسسات مالی – اعتباری باقی است.

وی تصریح کرد: وقتی مردم و سپرده گذاران هنوز جلوی مجلس تجمع می کنند و شعار می دهند، یعنی پول خود را دریافت نکردند و مشکلات شان رفع نشد.

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه آقای سیف مدیریت درستی در بانک مرکزی نداشت و وی باعث بهم ریختگی مملکت شد.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی تصریح کرد: مصاحبه ها و اظهارات سیف بخصوص بیان این جمله که این موسسات غیر قانونی بودند، بر مشکلات موسسات افزود.

وی گفت: نظام اسلامی دارای اقتدار است و رئیس جمهور بعنوان بالاترین مقام اجرایی باید از بروز هر گونه فساد در سیستم مالی و بانکی جلوگیری کند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اضافه کرد: نمایندگان در همین راستا طرح سوال از رئیس جمهور را در مجلس مطرح کردند و متاسفانه بجای آنکه رئیس جمهور در مجلس حاضر شود و پاسخگوی نمایندگان باشد، هر روز شاهد ادعاهای مسئولین دولتی مبنی بر منتفی شدن طرح مذکور هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی گفت: طرح سوال از رئیس جمهور منتفی نشده و ما همچنان بر حضور رئیس جمهور در مجلس تاکید داریم که هفته آینده نماینده امضاء کننده این طرح تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *