محمد-سلیمانی

مدیران دولت یازدهم گرفتار ثروت بادآورده شده اند

وزیر اسبق ارتباطات گفت: یکی از شاخص ها برای مدیر این است که دارای ثروت بادآورده نباشد دولت یازدهم گرفتار این پدیده است متاسفانه انگشت روی هر مدیر بالادستی می گذارید می بینید صاحب ثروت های بادآورده است این ثروت ها اعلام می شود و تکذیب نیز نمی شود.

وزیر اسبق ارتباطات گفت: یکی از شاخص ها برای مدیر این است که دارای ثروت بادآورده نباشد دولت یازدهم گرفتار این پدیده است متاسفانه انگشت روی هر مدیر بالادستی می گذارید می بینید صاحب ثروت های بادآورده است این ثروت ها اعلام می شود و تکذیب نیز نمی شود.

به گزارش اسلامشهرخبر، محمد سلیمانی وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح ستاد حجت الاسلام رئیسی در شهرک امام حسین (ع) شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: هر نظامی برای اینکه پیشرفت کند و در مسیر تعالی گام بردارد چند رکن دارد .

اشکال کار نظام از مدیران است

وی ادامه داد: در هر نظامی رهبری بسیار موثر است. در نظام جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به اذعان دوست و دشمن بهترین رهبری را در جهان داشته اند.

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: یکی دیگر از ارکان نظام، مردم هستد که فداکاری  و ایثارگری آنان برای تداوم انقلاب اسلامی برای همه روشن است . ۳۸ سال از انقلاب می گذرد ولی مردم پای علم انقلاب هستند از این بابت نیز مشکلی وجود ندارد.

وی اشکال کار را از مدیریت و مدیران دانست و گفت: رئیس جمهور را مردم انتخاب می کنند وقتی رئیس جمهور انتخاب شد هر دیدگاه فکری داشت وزرا را عمدتا از جنس خودش انتخاب می کند.

سلیمانی تاکید کرد: رئیس جمهور و وزیر خیلی قدرت دارد با یک امضا، با یک نیش قلم می تواند هزاران میلیارد تومان را به این طرف و آن طرف بچرخاند  و مسیر کشور را حرکت دهد و به سمت مطلوب یا نامطلوب ببرد پس انتخاب رئیس جمهور با هر انتخاب دیگری کاملا متفاوت است .

کسانی که  مال بادآورده دارند برای مردم کار نمی کنند

وی تصریح کرد: نظام ما نیز جمهوری اسلامی ایران و متکی به رای مردم است ما باید رئیس جمهوری انتخاب کنیم که چند ویژگی اساسی داشته باشد .

سخنران این مراسم اعلام کرد: ما معتقدیم یکی از شاخص ها برای مدیر این است که دارای ثروت بادآورده نباشد دولت یازدهم گرفتار این پدیده است متاسفانه انگشت روی هر مدیر بالادستی می گذارید می بینید صاحب ثروت های بادآورده است این ثروت ها اعلام می شود و تکذیب نیز نمی شود.

وی نتیجه گرفت: کسانی که  مال بادآورده دارند برای مردم کار نمی کنند  و تجربه نشان داده بخشی از مشکلات کشور از این ناحیه است.

این وزیر دولت نهم با بیان اینکه مدیر باید پاکدست باشد افزود: کسی که پاکدست باشد ثروت بادآورده پیدا نمی کند. این از اصول اسلامی و شرعی است که اگر پولی در جایی جمع شد معلوم است از جایی کشیده شده است.

وی اظهار داشت: مدیر باید  مانند مردم ساده زیست باشد. الگوی ما حضرت امام (ره) و امام خامنه ای است هر کس بگوید ساده زیستی مهم نیست می خواهد سر مردم کلاه بگذارد. مدیری که چند ویلا دارد نمی تواند برای مردم کار کند این ها برای خودشان کار می کنند.

حجت الاسلام رئیسی در حوزه اجرایی توانمند است

سلیمانی گفت: مدیر اگر باند باز، رفیق باز و قوم و خویش باز می شود برای مردم کار نخواهد کرد  و کشور را به پیشرفت نمی رساند دولت یازدهم بسیار گرفتار این بحث شده است.

وی تصریح کرد: آیت الله رئیسی نه باند باز  و  نه قوم خویش باز است.او ساده زیست است و هیچ گاه به سمت اشرافی گری و لوکس گرایی نرفته است.

وی با بیان اینکه مدیر باید توان اجرایی داشته باشد افزود: وزیر یک مجری است مجری با اتاق فکر فرق می کند، کسی به درد کار اجرایی می خورد که بتواند از این شهر به آن شهر، از این استان به آن استان حرکت کند و ارتباط با مردم داشته باشد  و از مردم مشکل گشایی کند.

سخنران این مراسم اعلام کرد: ما مدعی نیستیم همه مشکلات را می توان حل کرد ولی مدعی هستیم که با این راهکارها بسیاری از مشکلات جاری را می توانیم حل کنیم .

سخنران این مراسم حجت الاسلام رئیسی را در حوزه اجرایی توانمند دانست و گفت: ایشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور بوده است، این سازمان یک سازمان نظارتی بر دستگاه های اجرایی است. آسیب ها، مشکلات و تخلافات دستگاه ها در این سازمان بررسی  شود و به رویت رئیس سازمان می رسد کسی که رئیس سازمان است با تمام آسیب های اجرایی درون کشور آشنا می شود و برای آن راهکار ارائه می دهد.

وی تصریح کرد: اگر این تفکر در راس اجرایی کشور قرار گیرد کل کشور به سمت عمران  و آبادی تغییر مسیر می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *