پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

مدیران ادارات و مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالاتر ببرند

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر [1]، مهدی شریفیان نماینده مردم، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس [2] شورای اسلامی در دیدار صمیمانه با خبرنگاران و اهالی رسانه در شهرستان اسلامشهر گفت: خبرنگاران به معنای واقعی کلمه چشم بیدار جامعه هستند و از طریق ارتباط مستمر با مردم می توانند مسئولان را با نیازمندیها و مطالبات مردم آشنا کنند.

وی شرط صداقت، رعایت امانت و خیرخواهی را سه اصل مهم رفتار حرفه ای در خبرنگاری دانست و گفت: بدون رعایت اخلاق حرفه ای در حوزه خبرنگاری و رسانه نمی توان به تاثیر مثبت و سازنده خبر در این حرفه امیدوار بود و خبرنگاران باید خود را متعهد به این اصول بدانند تا بتوانند افکار عمومی را به درستی نمایندگی کنند.

شریفیان تاکید کرد: با وجود همه تنگناها و مسائل و مشکلات که در کشور وجود دارد، نقاط امیدبخش زیادی هم هست که باید در کنار مطالبات و مطالبه گری برای رفع کاستی ها و دغدغه های مردم، اهالی رسانه و خبر نسبت به نمایش توانمندی ها و نقاط قوت نیز اهتمام داشته باشند.

وی تصریح کرد: قانون و عرف بر عهده هر کدام از اقشار جامعه مسئولیتی نهاده است و اگر خبرنگار وظیفه پرسشگری، مطالبه و پاسخ خواهی در چارچوب قانون را دارد، مسئولان هم وظیفه پاسخگویی دارند و مدیران و مسئولان شهرستان باید آستانه تحمل خود را در مقابل مطالبه گری ها بالا تر ببرند و با نگاه سازنده به پرسش های خبرنگاران در چارچوب قانون پاسخ بدهند چرا که اساسا پاسخگویی اصل اول خدمت به مردم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس [2] شورای اسلامی ادامه داد : در خصوص مسائل و مشکلات خبرنگاران و اهالی رسانه در شهرستان اسلامشهر پیگیری هایی انجام دادیم و حاضریم با همکاری خود این عزیزان در خصوص مسائلشان همراه شده و مطالباتشان را پس از اطلاع پیگیری کنیم.

انتهای پیام/*