مدافعان حرم

مدافعان حرم در واقع از قرآن و مسجد دفاع می‌کنند

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: افرادی که از حرم حضرت زینب و رقیه و امام حسین (ع) دفاع می‌کنند در واقع از قرآن و مسجد دفاع می‌کنند کسی که از مسجد دفاع می‌کند از نماز، قرآن، احکام دین دفاع می‌کند.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: افرادی که از حرم حضرت زینب و رقیه و امام حسین (ع) دفاع می‌کنند در واقع از قرآن و مسجد دفاع می‌کنند کسی که از مسجد دفاع می‌کند از نماز، قرآن، احکام دین دفاع می‌کند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی قلی پور امام‌جمعه موقت اسلامشهر امروز در جمع عزاداران حسینی در آستان مقدس امامزاده عقیل اسلامشهر با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: افتخار شهدای ما این است که راه امام حسین (ع) را می‌روند اگر کج برویم افتخاری نیست ولو اینکه پیروز شویم.

وی ادامه داد: خدای مدافعان، آنان را چگونه ترسیم می‌کند و کار و جهاد و دفاع آنان را در این کتاب نورانی بیان می‌کند. در آیه ۴۱ سوره حج خداوند بعد از آنکه بیان می‌کند انسان‌ها دو دسته‌اند یک دسته هستند که می‌خواهند مساجد و محل عبادت ویران شود عده‌ای هم هستند از این اماکن مقدس دفاع می‌کنند.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر اضافه کرد: قرآن می‌فرماید اگر مدافعان از این اماکن مقدس دفاع نمی‌کردند آثاری از مساجد نبود مسجد که مدافع می‌پروراند. مدافعان حرم از جمله شهید حججی بچه‌های مسجد هستند روزی در مسجد مکبر بودند و سینه می‌زدند سنگر اصلی ما مسجد است.

وی تأکید کرد: اگر تربیت‌شدگان مساجد نبود دفاع این همه تقدس پیدا نمی‌کرد انسان‌ها از همه‌چیز خود در راه دفاع نمی‌گذشتند و زن و بچه را رها کنند و جان شیرین خود را در مقابل تیغ و سپر و گلوله قرار نمی‌دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قلی پور عنوان تصریح کرد: افرادی که از حرم حضرت زینب و رقیه و امام حسین (ع) دفاع می‌کنند در واقع از قرآن و مسجد دفاع می‌کنند کسی که از مسجد دفاع می‌کند از نماز، قرآن، احکام دین دفاع می‌کند. کسی که به خاطر مسجد جان خود را از دست می‌دهد به خاطر تمام دستورات الهی جان خود را از دست می‌دهد.

وی عنوان کرد: حالا که مساجد پابرجا هستند معلوم است که مدافعانی هستند که از مساجد دفاع می‌کنند. خداوند می‌فرمایند مدافعان مسجد یاوران خدا هستند. ما اعتقاد داریم عنایت خدا پشتوانه ماست عنایت پروردگار خداوند تعلق گرفته که ما پیروز شویم.

رئیس حوزه علمیه امام صادق (ع) اسلامشهر با بیان اینکه آن روز که امام حسین ندای هل من ناصر ینصرنی سر داد مدافعان لبیک گفتند، افزود: ما همان‌طوری که دهه محرم را به یاد امام حسین (ع) گرامی می‌داریم و گریه می‌کنیم شهدایی که راه امام حسین رفتند را نیز گرامی می‌داریم گرامی داشتن یاد شهدا گرامی داشتن نام مقدس امام حسین (ع) است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *