پورمختار

مخالف بازدید نمایندگان از زندان اوین بودم/ تشکیل کمیته بی معنی است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از حضور نمایندگان در زندان اوین و دیدار با اغتشاشگران گفت: اینجانب مخالف بازدید نمایندگان از زندان اوین بودم و هر گونه تشکیل کمیته در این زمینه را بی معنی می دانم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از حضور نمایندگان در زندان اوین و دیدار با اغتشاشگران گفت: اینجانب مخالف بازدید نمایندگان از زندان اوین بودم و هر گونه تشکیل کمیته در این زمینه را بی معنی می دانم.
به گزارش اسلامشهرخبر محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از زندان اوین در روز سه شنبه گفت: آقایان بجای این کارها پیگیر سرنوشت ایرانیان زندانی در زندانهای آمریکا و اروپا باشند که به بهانه های واهی از جمله دور زدن تحریم ها، بازداشت و زندانی می شوند.

وی با اشاره به برخی اظهار نظرها برای تشکیل کمیته و پیگیری موضوعات زندانیان اغتشاشات اخیر گفت: تشکیل کمیته در این زمینه موضوعیت ندارد. وقتی ما قوه قضائیه داریم که بر اساس قانون و عدل رفتار می کند، باید به عملکردش اعتماد داشته باشیم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: قوه قضائیه حق و وظیفه دارد تا با کسانی که در اغتشاشات دی ماه حضور داشته و به اماکن عمومی و اموال شخصی آسیب رساندند و حتی باعث کشته شدن برخی افراد شدند، برخورد جدی داشته باشد.

پورمختار افزود: البته همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حساب برخی افراد که در اغتشاشات فریب خورده و ناخواسته وارد آن شدند، جداست و با آنها باید بر اساس رافت اسلامی رفتار شود.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس موضوعات مهمتر و اولویت دار تر دارند که پیگیر آنها باشند و به نظر اینجانب نباید به این مسائل حاشیه ای توجه کرد.

بعدازظهر روز سه شنبه ۱۱ نماینده از جمله رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از بخش هایی از زندان اوین از جمله بند ۲۰۹ زندان بازدید داشته و با چهار نفر از افراد باقی مانده در زندان که در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند، صحبت کردند.

همچنین در جریان این بازدید، فیلم فردی که در اغتشاشات دستگیر و در زندان خودکشی کرده بود، به رویت نمایندگان رسید.

در حاشیه این بازدید نمایندگان مجلس با رییس کل سازمان زندان ها و مدیر کل و مسئولین زندان اوین جلسه و صحبت داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *