واحدهای ریخته گری

محکومیت یک واحد صنعتی در اسلامشهربه جرم تهدید علیه بهداشت عمومی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از محکومیت کیفری یک واحد صنعتی در این شهرستان به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از محکومیت کیفری یک واحد صنعتی در این شهرستان به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.

ولی اله محمدی با اعلام این خبر گفت: متصدی یک واحد ریخته گری به دلیل فعالیت غیر مجاز و ایجاد آلایندگی و تهدید علیه بهداشت عمومی اخطاریه های زیست محیطی دریافت کرده بود .
وی ادامه : با تداوم فعالیت آلاینده خود، به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی به پرداخت هجده میلیون ریال جزای نقدی جایگزین ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
این مقام مسئول با اشاره به بی‌توجهی‌های واحد صنعتی یاد شده به اعتراض‌های مردمی و اخطارهای اداره حفاظت محیط زیست، افزود: این کارگاه ریخته‌گری بر اساس شکوائیه های متعدد مردمی که به اداره حفاظت محیط زیست واصل شده بود بارها توسط کارشناسان این اداره مورد بازدید قرار گرفت و مسئولان آن تذکر لازم را دریافت کردند اما به این تذکرها بی‌تفاوت بودند.
محمدی اضافه کرد: بررسی‌های کارشناسی به عمل آمده نشان داد فعالیت غیر اصولی و ایجاد آلودگی هوا توسط این کارگاه، ناشی از استفاده غیراصولی از گازوئیل ونفت سیاه به‌عنوان سوخت مصرفی کوره های ذوب فلزات بوده و مدیریت نشدن پسماندهای تولیدی این کارگاه نیز عامل دیگری برای ایجاد آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم کرده‌است.
وی با اشاره به تلاش‌های این اداره برای رفع مشکلات موجود،‌تصریح کرد: به‌رغم صدور اخطاریه های متعدد از سوی اداره حفاظت محیط زیست وتعهد محضری متصدی این واحد، متاسفانه مسئول آن هیچگونه اقدام مثبتی در خصوص رفع آلایندگی انجام نداد که نهایتا منجر به اعلام جرم این اداره علیه کارگاه یادشده در مرجع قضایی و صدور حکم شد.
شهرستان اسلامشهر بیش از سه هزار کارگاه صنعتی تولیدی کوچک و بزرگ دارد که اداره حفاظت محیط زیست به صورت متناوب بر عملکرد زیست محیطی آنها نظارت دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *