دادگاه

محکومیت یک ریخته گری آلاینده در اسلامشهر به جزای نقدی

مسئول یک واحد ریخته گری در اسلامشهر به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست ، در دادگاه به پرداخت سه میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

مسئول یک واحد ریخته گری در اسلامشهر به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست ، در دادگاه به پرداخت سه میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران ، یک واحد ریخته گری که با فعالیت خود موجبات تهدید علیه سلامت عمومی و آلودگی هوا را فراهم آورده بود با پیگیری های این اداره از طریق مراجع قضایی شهرستان منجر به صدور حکم محکومیت متصدی واحد و پرداخت ۳ میلیون تومان جزایی نقدی محکوم گردید.
این گزارش می افزاید: واحد موصوف با فعالیت غیر اصولی و ایجاد آلودگی هوا ناشی از استفاده گازوئیل ونفت سیاه بعنوان سوخت مصرفی کوره های ذوب فلزات و عدم رعایت مدیریت پسماندهای تولیدی موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم نموده که علیرغم اخطاریه های متعدد صادره این اداره وتعهد محضری متاسفانه مسئول واحد مذکور هیچگونه اقدام مثبتی در جهت رفع آلایندگی و یا انتقال به یکی از شهرک های صنعتی مصوب بعمل نیاورده ، لذا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر ، مسئول مربوطه را به مراجع قضایی معرفی نمود.
گفتنی است در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری ۲ شهرستان اسلامشهر، به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی متهم از حیث ارتکاب جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به پرداخت سه میلیون تومان جزای نقدی به محکوم شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *