“محمدحسن نامی” رئیس سازمان مدیریت بحران شد

براساس مصوبه هیئت دولت، محمدحسن نامی به‌عنوان ریاست سازمان مدیریت بحران کشور تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، هیئت دولت بعدازظهر روز یکشنبه به‌ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تشکیل جلسه داد و در آن محمدحسن نامی به‌عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعیین شد.

نامی متولد سال ۱۳۳۲ در شهرستان دلیجان و دارای مدرک تحصیلی دکترای جغرافیای سیاسی، دکترای مدیریت استراتژیک و دکترای مدیریت کشورداری است.

از جمله مهم‌ترین سوابق مدیریتی و اجرایی آقای نامی می‌توان به فعالیت وی به‌عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم، معاون ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا اشاره کرد.

موافقت دولت با تأمین ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین شهرداری‌ها توسط وزارت کشور

با توجه به وقوع بلایای طبیعی و بحران‌خیز بودن کشور و از طرفی کمبود امکانات و تجهیزات متناسب با شرایط بحرانی در استان‌های کشور، هیئت وزیران مصوب کرد ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین دپوشده در سازمان اموال تملیکی به‌عنوان کالاهای متروکه، برای مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور قرار داده شود تا بین شهرداری‌های کشور توزیع گردد.

همچنین با تصویب هیئت وزیران، به وزارت کشور اجازه داده شد نسبت به واردات ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌ها با عمر حداکثر سه سال از تاریخ تولید با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط اقدام نماید.

آیین‌نامه اجرایی نحوه تشخیص مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم‌درآمد به تصویب رسید

هیئت وزیران در اجرای حکم مندرج در تبصره (۲) ماده (۴) قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، آیین‌نامه اجرایی این تبصره شامل نحوه تشخیص مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم‌درآمد برای کمک به آنان را تصویب کرد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.