سراقی

محرم امسال موادغذایی خشک نیز برای زائران اربعین جمع‌آوری می‌شود

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اسلامشهر گفت: سال گذشته برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین نذورات نقدی جمع‌آوری می‌شد، از محرم امسال نذورات به صورت مواد غذایی خشک نیز برای زائران اربعین سال ۹۶ در نظر گرفته شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اسلامشهر گفت: سال گذشته برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین نذورات نقدی جمع‌آوری می‌شد، از محرم امسال نذورات به صورت مواد غذایی خشک نیز برای زائران اربعین سال ۹۶ در نظر گرفته شود.

به گزارش اسلامشهرخبر، تعدادی از مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اسلامشهر پیش از ظهر امروز با جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران در دفتر این ستاد در تهران دیدار کردند.

در این دیدار گزارش عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات اسلامشهر ارائه، همچنین چندین طرح برای افزایش مشارکت مردم در جمع آوردی نذورات برای ساخت شبستان حضرت زهرا (س) و همچنین خدمت‌رسانی به زائران اربعین داده شد.

در حاشیه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب اله سراقی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اسلامشهر در خصوص جزئیات این دیدار به خبرنگار اسلامشهرخبر، گفت: برای تکمیل شبستان حضرت زهرا (س) یکی از طرح‌هایی که در این جلسه ارائه شد این بود هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی شهرستان در جمع‌آوری نذورات فعال شوند تا در ساخت شبستان تسریع صورت گیرد.

حجت‌الاسلام سراقی تأکید کرد: سهمیه ستاد بازسازی اسلامشهر در سال ۹۶ برای ساخت شبستان حضرت زهرا (س) ۳۰۰ میلیون تومان است و این مبلغ با کمک مردم دوستدار و شیعه ائمه اطهار میسر خواهد بود. این شبستان پروژه‌ای هفت‌ساله است که با گذشت پنج سال از آن دو سال از تکمیل پروژه زمان باقی است و با کمک مردم ولایت مدار بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته به طوری که زائران می‌توانند از قسمتی از این شبستان که متصل به حرم است استفاده کنند.‌

وی تأکید کرد: جهت برپائی موکب در ایام اربعین در عراق عاشقان و خادمین حسینی جهت اخذ مجوزهای لازم باید به ستاد بازسازی عتبات عالیات مراجعه کنند. با پیشنهادی که در این دیدار مطرح شد، مقرر شد تکمیل فرم درخواست مجوز و امور اداری فعالیت موکب در دفاتر ستاد در شهرستان‌ها انجام شود تا از این طریق تسهیل در مراحل اداری صدور مجوز صورت گیرد، همچنین از این طریق آسیب‌های طرح مورد بررسی قرار گیرد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اسلامشهر اعلام کرد: سال گذشته برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین نذورات نقدی جمع‌آوری می‌شد، در این جلسه مقرر شد که از محرم امسال نذورات به صورت مواد غذایی خشک نیز برای زائران اربعین سال ۹۶ در نظر گرفته شود. به این شکل که این دسته از نذورات از ابتدای ماه محرم تا ۲۰ روز مانده به اربعین جمع‌آوری شود سپس با کمک خیرین در محلی دپو شود و ۱۵ روز مانده به اربعین از کشور خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: نذورات نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری‌شده در حسینیه‌ها و موکب‌های مسیر زائران اربعین از نجف تا کربلا توزیع می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *