مجمع اساتید و نخبگان قرآنی بسیج شهرستان اسلامشهر برگزار شد+تصاویر

مجمع اساتید و نخبگان قرآنی بسیج شهرستان اسلامشهر در سالن کوثر سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) شهرستان برگزار شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، مجمع اساتید و نخبگان قرآنی بسیج شهرستان اسلامشهر با حضور حافظان، اساتید، نخبگان و خادمان قرآنی شهرستان اسلامشهر در سالن کوثر سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) برگزار شد.

علی اکبر جهانی نژاد جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) شهرستان اسلامشهر در این برنامه اظهار کرد: دارالقرآن بسیج شهرستان با دارا بودن ظرفیت موجود در ۲۰۰ پایگاه بسیج در شهرستان می تواند در توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان موثر باشد.

وی افزود: ما از دورافتاده ترین روستاهای شهرستان تا مرکز شهرستان پایگاه های مقاومت داریم و اگر در این مراکز به توسعه قرآن توجه شده و امکانات و کمک های مالی مورد نیاز برای آنها فراهم شود این مراکز می توانند با یک سرمایه گذاری کوچک شکوفایی بسیار گسترده ای در حوزه قرآنی داشته باشند.

جهانی نژاد در ادامه گفت: ما در راستای دستور رهبر انقلاب مبنی بر پرورزش ۱۰ میلیون حافظ قرآن یک هسته مرکزی فکری و شورای راهبردی قرآنی را در سپاه شهرستان تشکیل دادیم و نزدیک به ۱۰ نفر از اساتید و صاحب نظران قرآنی در این شورا حضور یافته و سیاست گذاری کلی قرآنی بسیج در این شورا شکل داده می شود.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) شهرستان اسلامشهر خاطرنشان کرد:علاوه بر شورای سیاست گذاری ما برگزاری برنامه های مجامع قرآنی را نیز داریم که این مجامع از ماه مبارک رمضان سال گذشته آغاز شده است و تا کنون روند برگزاری این مجامع ادامه یافته است.هدف ما از برگزاری این مجامع این است که نخبگان قرآنی فقط به یک محفل قرآنی نپردازند بلکه از آخرین دستورات و مقررات قرآن مطلع شوند.

همچنین اشرتی مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه سیدالشهدا(ع) اسلامشهر در این برنامه اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم تا جوانان قرآنی ما به عنوان الگو در جامعه معرفی شوند لذا از مسئولان مرتبط با فعالیت های قرآنی انتظار داریم که چهره های قرآنی با کمک آنها در سطح شهرستان به عنوان الگو معرفی شوند.

اشرتی در ادامه گفت: در زمانی که ما زندگی می کنیم همان نوجوانی که حواسش به فضای مجازی است وقتی به مسجد می آید به دنبال الگو است و حضور فعالانه اساتید قرآنی می تواند الگوهای خوبی را به این نوجوانان معرفی کند.

به گزارش اسلامشهرخبر، این برنامه در حضور حجت الاسلام محمد گلوردی امام جمعه چهاردانگه، حجت الاسلام محمد نوروزی امام جمعه اسلامشهر، حجت الاسلام علی قلی پور رییس حوزه علمیه اسلامشهر، مهدی قره شیخ لو رییس سازمان دارالقرآن کشور، مجید امیرعبدالهیان فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) اسلامشهر، نظام ملک شاهی معاون سیاسی – انتظامی فرمانداری اسلامشهر و جمعی از اساتید و قاریان برتر قرآنی کشور برگزار شد.

دارلقرآن بسیج اسلامشهر جنب سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) شهرستان(محل سابق بانک انصار) واقع شده است.

DSC_0006 DSC_0023 DSC_0027 DSC_0047 DSC_0049 DSC_0052 DSC_0053 DSC_0096 DSC_0101 DSC_0108 DSC_0117 DSC_0121 DSC_0129 DSC_0133

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *