علی محمد گلوردی

مبلغ دینی باید به پاسخ شبهات مسلط باشد/ اگر انقلاب و رهبری تقویت شود اسلام و مسلمین تقویت‌شده است

امام‌جمعه چهاردانگه بابیان اینکه امروزه مخصوصاً در شبکه‌های مجازی بمباران تبلیغ علیه اسلام، قرآن و امام حسین می‌شود گفت: جوانانی که در جلسه‌ها شرکت می‌کنند در رابطه با دین و امامت و نبوت شبهه دارند ما باید به پاسخ شبهات تسلط داشته باشیم.

امام‌جمعه چهاردانگه بابیان اینکه امروزه مخصوصاً در شبکه‌های مجازی بمباران تبلیغ علیه اسلام، قرآن و امام حسین می‌شود گفت: جوانانی که در جلسه‌ها شرکت می‌کنند در رابطه با دین و امامت و نبوت شبهه دارند ما باید به پاسخ شبهات تسلط داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین علی‌محمد گلوردی در همایش طلایه داران تبلیغ که صبح امروز با حضور مبلغان اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر در مسجد صاحب‌الزمان این شهر برگزار شد، گفت: کار انبیا این بود که رسالت خداوند را ابلاغ کنند این ابلاغ امروز روی دوش شما مبلغان است و شما این وظیفه را از انبیا به ارث بردید کسی که این لباس را می‌پوشد و خود را در معرض تبلیغ قرار می‌دهد این شان را پیدا می‌کند.

وی بابیان این نکته که انسان مبلغ ضمن رعایت تمام شئون و رفتارها باید ویژگی استغنا از مردم نیز باید داشته باشد افزود: اولین وظیفه‌ای که بر گردن یک مبلغ است اخلاص است.

امام‌جمعه چهاردانگه با اشاره به گسترش شبکه‌های اجتماعی و اثرگذاری آن بروی افراد جامعه گفت: تمام تلاش ما باید این باشد که تبلیغات دشمنان را با عمل و رفتار خودمان خنثی کنیم.

وی مخاطب شناسی مبلغ را یکی دیگر از ویژگی‌های یک مبلغ عنوان کرد و گفت: باید ببینیم چه چیزی به افراد باید بگوییم و آنان به چه چیزی نیاز دارند.

سخنران این همایش یکی دیگر از وظایف مبلغین دینی را پاسخ به شبهه‌ها دانست و گفت: امروزه مخصوصاً در شبکه‌های مجازی بمباران تبلیغ علیه اسلام، قرآن و امام حسین می‌شود. جوانانی که در جلسه‌ها شرکت می‌کنند در رابطه با دین و امامت و نبوت شبهه دارند؛ که گاهی نیز شبهه‌های سال‌های گذشته است خیلی از شبهاتی که در حال حاضر وجود دارد سؤالاتی است که در زمان صدر اسلام و ائمه اطهار طرح‌شده است دشمنان اسلام آمدند شبهه به آیات قرآن وارد کردند جوابشان داده‌شده ما باید به پاسخ شبهات تسلط داشته باشیم.

وی بابیان اینکه «امروز باید هم مخاطب شناسی کنیم و هم تسلط کامل بر پاسخ‌ها داشته باشیم» افزود: سخنرانی‌های ما حتماً باید انطباق با آیات قرآن و روایات داشته باشد مبلغان دینی هم باید درد و دل و مشکلات آنان را بیان کند و هم واقعیت‌های جامعه را بیان کند حقیقت مطلب را باید بگوییم نه اینکه آن را توجیه کنیم ضمن اینکه دفاع به‌جا نیز باید انجام دهیم.

حجت‌الاسلام گلوردی خاطرنشان کرد: امروز کسانی که در انگلیس شبکه ماهواره‌ای و شبکه مجازی دارند علیه اسلام حقیقی و رهبری در حال تبلیغ هستند. فکر نکنیم اگر خدایی ناکرده انقلاب آسیب ببیند آن عمامه به سری که همراهی با انقلاب نمی‌کرده جان سالم به درمی‌برد. انقلاب یک نعمت بزرگی است امروز اگر این انقلاب، نظام و رهبری تقویت شود در اصل حوزه علمیه اسلام و مسلمین تقویت‌شده است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *