مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از ۱۱۳ هزار هکتار انجام شد‌

 رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از ۱۲۶ حمله دسته های ملخ صحرایی به کشور از بهمن ماه ۹۷ تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون در سطح بیش از ۱۱۳ هزار و ۳۷۷ هکتار از مناطق آلوده با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور مبارزه شده است.

به گزارش اسلامشهرخبر «محمدرضا درگاهی» روز جمعه در گفت گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مبارزه با این آفت در سطح ۸ هزار و ۴۱۳ هکتار از اراضی استان خوزستان، ۱۱ هزار و ۸۵۰ هکتار در استان بوشهر، دو هزارو ۵۰۰ هکتار استان فارس ، ۳۸ هزار و ۴۱۴ هکتار استان هرمزگان، دو هزار و ۲۰۰ هکتار استان کرمان، ۲۹ هزار و ۸۷۰ هکتار سیستان و بلوچستان، ۲۰ هزار و ۷۰ هکتار جنوب استان کرمان انجام شده است.

وی اظهارداشت: همچنین مبارزه با این آفت در استان خراسان جنوبی نیز به حدود ۶۰ هکتار رسیده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تعدادی از نمایندگان سازمان فائو در ایران و کشورهای اطراف برای بررسی علل هجوم ملخ صحرایی حضور دارند.
به گزارش ایرنا، با هجوم ملخ صحرایی از بهمن ماه سال ۹۷ تاکنون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی بیش از ۶ استان جنوبی کشور با مخاطره مواجه شده است.
سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (فائو) و کنسولگری ملخ از بهمن‌ماه سال ۹۷ به دلیل افزایش بارندگی‌ها در ایران و ایجاد شرایط آب و هوایی مساعد برای آفات، نسبت به حمله‌های گسترده ملخ از شبه‌جزیره عربستان به سمت ایران هشدار دادند تا تدابیر لازم از سوی دستگاه‌های متولی دیده شود.
از هشتم بهمن‌ماه پارسال نخستین دسته‌ های ملخ صحرایی در بندر نخیلو استان هرمزگان گزارش شد و تاکنون این ملخ در گروه‌های بین ۶۰ تا ۳۰۰ تایی به استان جنوبی ایران از جمله هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و جزایر قشم و کیش هجوم آورده‌اند.
هجوم ملخ‌های صحرایی به ایران در بیش از پنج دهه اخیر بی‌سابقه بوده است تا جایی که در سال ۱۳۴۰ با حمله ملخ‌ها در سطحی بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مبارزه شده بود.
پیش از این قرار بود نماینده سازمان فائو برای بررسی بیشتر علل هجوم گسترده ملخ صحرایی به ایران سفر کند.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *