روحانی در مجلس

قوت‌گرفتن سؤال از “روحانی” بابت موضوع “کاسپین”

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور باید با حضور در مجلس پاسخگوی شرایط نابسامان مؤسسات مالی بدهکار از جمله کاسپین باشد.

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور باید با حضور در مجلس پاسخگوی شرایط نابسامان مؤسسات مالی بدهکار از جمله کاسپین باشد.

به گزارش اسلامشهرخبر، علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به موضوع طرح سؤال از رئیس جمهور درباره مؤسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: برای اینکه سؤال از رئیس‌جمهور منتفی شود دو راه بیشتر وجود ندارد؛ یکی اینکه رئیس‌جمهور برای پاسخگویی در مجلس حضور پیدا کند یا اینکه نمایندگان امضاهای خود را پس بگیرند.

وی افزود: نمایندگان در جلسه غیرعلنی که روز یکشنبه هفته جاری با رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، سؤالات متعددی را از آقای سیف مطرح کردند که متأسفانه از جواب‌های وی قانع نشدند، بنابراین رئیس‌جمهور باید با حضور در مجلس پاسخگوی شرایط نابسامان مؤسسات مالی بدهکار باشد.

نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه یکی از سؤالات مطرح‌شده در جلسه غیرعلنی درباره اعطای ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از سوی مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین بود، اظهار داشت: در سال ۹۵ نیز حدود  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین سرمایه گذاری شده است که با این حساب مبلغی در حدود ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان جمع سپرده در این مؤسسه بوده، حال سؤال نمایندگان امروز این است که این سرمایه‌ها هم‌اکنون کجا است؟

وقفچی با اعلام اینکه آقای سیف در جلسه غیرعلنی مجلس اعلام کرد که روز قبل از حضور در پارلمان ۶۰۰ میلیارد به حساب سپرده‌گذاران واریز شده ولی متأسفانه این اقدام صورت نگرفته بود، گفت: رئیس هیئت مدیره مؤسسه کاسپین  آقای معینی دست‌خطی را به من نشان داد که از سوی بانک مرکزی بود و در آن به خط اعتباری تنها  ۳۰۰ میلیاردی اشاره شده بود که این موضوع مخالف با اظهارات آقای سیف در مجلس است.

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به تخلف هیئت‌رئیسه مجلس و عدم پیگیری حضور رئیس جمهور در مجلس اظهار داشت: ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس به‌صراحت اعلام کرده که سؤال نمایندگان از مسئولین باید در اسرع وقت به سرانجام برسد و نباید تفاوتی میان مسئولان قائل شد، بنابراین انتظار ما این است که هیئت‌رئیسه مجلس به قانون پایبند باشد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.