هادی محمدی

قواعد بازی منطقه‌ای در پساداعش

امریکا، رژیم صهیونیستی و وهابی‌های سعودی یا باید قواعد بازی جدید امنیتی و سیاسی در سوچی را بپذیرند.

امریکا، رژیم صهیونیستی و وهابی‌های سعودی یا باید قواعد بازی جدید امنیتی و سیاسی در سوچی را بپذیرند.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی محمدی طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: آنچه موجب شد لیبرمن اسرائیلی و سناتورهای امریکایی منفعل شوند، پایان بازی داعش به عنوان پیشران تروریستی امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است. این ابزار گرانقیمت برای سیاست‌های هرج و مرج ساز غربی – صهیونیستی، آنچنان سردرگمی تولید می‌کند که امریکا برای جلوگیری از پایان داعش در البوکمال و با فرماندهی سردار سلیمانی، تا مرز تهدید به حمله نظامی به نیروهای ارتش سوریه هم پیش رفت ولی قاعده بازی از کنترل امریکا برای توافق با روسیه خارج بود.

اکنون با بسته شدن پرونده نظامی و جغرافیایی خلافت داعش، شاخص‌های اصلی، قواعد بازی در بخش‌های باقیمانده تروریستی و سیاسی در سوریه، در دیدارهای سوچی سامان پیدا می‌کند که مقامات عالی رتبه نظامی ایران، روسیه و ترکیه و دیدار سران سه کشور آن را نهایی خواهند کرد.

امریکا، رژیم صهیونیستی و وهابی‌های سعودی یا باید قواعد بازی جدید امنیتی و سیاسی در سوچی را بپذیرند و یا همچون همیشه با تنش‌سازی و جنگ‌افروزی که امروز آنها را در ناتوان‌ترین شرایط قرار داده است، دل خوش کنند. جنگ‌افروزی و تروریسم که قرار بود برای اسرائیل امنیت‌سازی کند، منافع استعماری امریکا و غرب را با ابزار تروریسم وهابی محقق کند، با هزینه‌های صدها میلیاردی، نه تنها به شکست منتهی شده بلکه محور مقاومت را قدرتمندتر و نفوذ منطقه‌ای آن را در کنار روسیه به عنوان بازیگر اصلی و تعریف‌کننده قواعد جدید بازی قرار داده است.
ترکیه دیگر در کنار امریکا و عربستان نیست و قطر با چنگ و دندانی که سعودی‌ها از خود نشان دادند، با افشاگری‌های نوبه‌ای، چهره آل‌سعود را آشکارتر و از جرگه ائتلاف حامی تروریسم فاصله می‌گیرد. روسیه که در دهه اول پس از ۱۱سپتامبر قدرتی منفعل بود، شریک راهبردی خود را سردار سلیمانی قرار داده و تلاش‌های دیپلماتیک – امنیتی صهیونیست‌ها و آل‌سعود و امریکا، بر این شراکت بی اثر بوده و روسیه، آرمان رسیدن به قدرت جهانی را با شراکت راهبردی ایران میسر می‌داند.
وقتی سردار سلیمانی از البوکمال پایان داعش را اعلام می‌کند و سیدحسن نصرالله از نقش برجسته سردار و نیروهای حزب‌الله در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه با افتخار سخن می‌گوید، یعنی نقاب از چهره سعودی و امریکا که مدعی مبارزه با تروریسم شده ولی صدها فرمانده داعش را از میدان‌های نبرد فراری داده و منتظرند تا فرصتی برای فعال کردن آنها مهیا کنند، برداشتند و روشن شد که تروریسم و جنگ‌افروزی و ناامنی در منطقه، ابزار و سیاست‌های امریکایی، صهیونیستی و سعودی است.
پساداعش یعنی خاورمیانه بدون امریکا و رژیم صهیونیستی و تروریسم وهابی در دسترس است، معماری نظم جدید منطقه‌ای با محوریت مقاومت و شرکای آنها، پایه‌گذاری می‌شود و قواعد آن را تعریف می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *