قطعی آب

قطعی های مکرر آب در اسلامشهر، کام روزه داران را تلخ کرد

قطعی مکرر آب در بخشی از شهراسلامشهر،با توجه به گرمای هوا و تقارن با ماه مبارک رمضان نارضایتی مردم را بوجود آورده و هماهنگی لازم بین مسؤولین ادارات متولی را برای رفع مشکل مردم وجود ندارد.

قطعی مکرر آب در بخشی از شهراسلامشهر،با توجه به گرمای هوا و تقارن با ماه مبارک رمضان نارضایتی مردم را بوجود آورده و هماهنگی لازم بین مسؤولین ادارات متولی را برای رفع مشکل مردم وجود ندارد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس  قطعی مکرر آب  درطی روزهای اخیر دربخشی از شهر اسلامشهر ،ضمن اینکه مردم را به ستوه آورده و زمینه  نارضایتی و اعتراضات اهالی منطقه  را فراهم کرده ، این  مساله در صورت عدم  اقدام به موقع مسئولین  ، ممکن است به چالشی جبران ناپذیر برای منطقه   تبدیل شود .
در پی قطعی ۱۷ ساعته  آب درشهرک  الله اکبر ومناطق پشت خط  اسلامشهر،  جمعی از اهالی با تجمع در ابتدای این شهرک خواستار رسیدگی  مسئولین   شهرستان  برای رفع مشکل اهالی شدند .
این  تجمع که درمحل ترکیدگی خط  لوله انتقال آب به شهرک بود،تا به جایی پیشرفت که ضمن اینکه مانع از  فعالیت اکیپ امداد شرکت آبفا شدند و در نهایت با مداخله نیروی انتظامی و وساطتهای جمعی ازمعتممدین محلی ، معترضان متفرق شدند.
حسن بابائیان  یکی از نمایندگان مردم معترض اظهار کرد:  قطعی مکرر آب و ترکیدگی های پی د پی درشهرالله اکبرومحلات پشت خط اسلامشهر،این روزها به اوج خود رسیده وعلی رغم پیگیریهای انجام شده ،تغییری بوجود نیامده است .
وی افزود :با توجه به اینکه این شهرک بعنوان یکی ازمحلات قدیمی در اسلامشهرشنتاخته می شود ، شبکه  آبرسانی آن  فرسوده و قدیمی است وهمه روزشاهد ترکیدگی های پی درپی ،افت فشارو قطعی مکرر آب هستیم .
بابائیان بیان کرد:  قریب به ۱۲ سال پیش  از سوی شرکت آبفا  لوله های اصلی در کوچه ها خوابانده  شده ولی تاکنون به انشعابات منازل  متصل نشده و به علت فرسودگی لوله ها  ضمن کاهش کیفیت آب  ، شاهد  کاهش فشارو حتی قطعی طولانی مدت آب در این محل هستیم .
وی با اشاره به ضرورت  تعویض شبکه وانشعاب منازل،تأکید کرد: برای تعویض شبکه و نصب انشعاب جدید منازل  مجوزحفاری از سوی شهرداری لازم است ولی ، متاسفانه شهرداری  اسلامشهر به عناوین مختلف مانع از  صدور مجوز لازم شده و در نهایت  نمی شود  انشعابات  منازل این شهرک تعویض گردد.
نماینده مردم معترض  گفت: برای  پیگیری و رفع این  معضل بارها   ضمن انجام مکاتبات مختلف ، جلساتی را با مسئولین شهرستان  اعم از شهرداری ، فرمانداری ، شورای شهر ، آبفا و… داشتیه ایم ولی  تاکنون هیچ نتیجه ای نگرفته ایم .
بابائیان ادامه داد : با توجه به قدمت زیاد این شهرک و فرسوده بودن شبکه  آبرسانی وساخت وسازهای جدید و همچنین افزایش جمعیت محل ،متاسفانه عدم همکاری وهماهنگی شهرداری با آبرسانی  ، باعث شده تا مردم دراین روزهای گرم تابستان و با دهان روزه  با کمبود آب آشامیدنی   مواجهه شوند و برای اینکه صدای  درخواستها وبیان مشکاتشان به گوش مسؤولان برسد، دست به تجمع  بزنند تا شاید کسی به داد آنها برسد .
وی خاطر نشان کرد: با کمال تاسف باید اعتراف کنیم که عدم همکاری وهماهنگی دستگاههای خدمات رسان شهرداری وآبرسانی باعث شده که  مشکلات مردم  چندین  برابرشود ودود این ناهماهنگی ها به چشم مردم می رود، چرا مسؤولان امرپیگیری نمی کنند؟ تا دیر نشده و اتفاق ناگواری رخ نداده باید مسئولین این مشکلات را برطرف کنند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *