پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

قطار شهری مشکل اسلامشهر را حل نخواهد کرد/اجرایی شدن این طرح در اسلامشهر غیرممکن است

به گزارش اسلامشهرخبر [1]، ابوالفضل نصرت آبادی رییس مجمع اصلاح طلبان اسلامشهر در مراسم افتتاح دفتر نمایندگان حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در اسلامشهر اظهار کرد: اسلامشهر هجدهمین شهر پرجمعیت کشور است و این به معنای آن است که جمعیت این شهرستان از ۱۵ مرکز استان بیشتر است؛ این شهرستان به لحاظِ بودن در حاشیه تهران از مشکلات سر ریز است.

وی تصریح کرد: اسلامشهر محلی است برای صنایع و صنوف مزاحم شهر تهران؛  بیش از سه هزار واحد صنفی مزاحم در بخش چهاردانگه و شهرک شاطره اسلامشهر موجود است؛ همچنین منطقه سرسبز احمدآباد مستوفی در اسلامشهر تبدیل به مرکز تجمیع نخاله های ساختمانی شهر تهران شده است.

نصرت آبادی در ادامه گفت: تداخل بخشی از شهرداری منطقه ۱۸ و ۱۹ تهران با حریم شهرستان اسلامشهر در چهاردانگه و احمدآباد مستوفی از دیگر مشکلات اسلامشهر است. وضعیت بهداشت و درمان اسلامشهر نیز مناسب نیست و در اسلامشهر با کمبود تخت بیمارستانی مواجه هستیم.

رییس مجمع اصلاح طلبان اسلامشهر افزود: اهالی اسلامشهر روزانه حدود ۱۲۸ هزار مسافرت بین شهرستانی دارند که این سفرها با یک سری وسائل نقلیه فرسوده صورت می گیرد و دربردارنده آلودگی و ترافیک خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: در چنین شرایطی علی رغم مصوبه شورای عالی ترافیک به دلیل کمبود بودجه و عدم تامین اعتبار متروی اسلامشهر عملیاتی نشده است؛ شرکت مترو اعلام آمادگی کرده در صورت تامین اعتبار انتخاب پیمانکار انجام خواهد شد و کلیه نقشه های مسیر آماده است.

نصرت آبادی در ادامه گفت: متاسفانه اخیرا بحث قطار شهری مطرح شده است که نارضایتی عموم را در پی داشته است؛ به لحاظ کارشناسی با توجه به اشغال سطح مسیر و لزوم تملک سطح معارض های مختلف عملیات اجرای قطار شهری دچار مشکل خواهد شد؛ این درحالی است که مترو از زیر زمین رد خواهد شد و مسیر کوتاه تری را طی می کند.

وی تصریح کرد: قطار شهری مشکل اسلامشهر را حل نخواهد کرد؛ ضمن اینکه امکان اجرایی شدن این طرح در اسلامشهر غیرممکن است؛ در همین راستا خواهشمندیم نمایندگان مجلس با هماهنگی دستگاه های اجرایی در بودجه سال ۹۶ و در شرایط فعلی ۴۰۰ میلیارد بودجه اختصاص یافته به قطار شهری را به مترو اختصاص دهند.

به گزارش اسلامشهرخبر [1]، حسن روحانی در سفر خود به شهرستان اسلامشهر از اختصاص بودجه از سوی دولت برای اجرای طرح قطار شهری در اسلامشهر خبر داد؛ این در شرایطی است که سالهاست مردم اسلامشهر در انتظار احداث مترو هستند.