قراردادهای ۸۹ روزه پرستاران برچیده شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: قراردادهای ۸۹ روزه پرستاران به موجب آنکه حقوق پرستاران مورد تضعیف و استثمار قرار می‌گیرد، ضروری از سوی دولت و وزارت بهداشت اقدام جدی جهت برچیده شدن آن برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، زهرا شیخی  پیرامون قراردادهای ۸۹ روزه پرستاران اظهار داشت: به موجب آنکه با چنین قراردادهایی حقوق پرستاران تضعیف و مورد استثمار قرار می‌گیرد ضروری است که از سوی دولت و وزارت بهداشت گامی جدی جهت برچیده شدن این قراردادها برداشته شود.

وی با بیان آنکه استخدام پرستاران با تخت‌های بیمارستان‌ها تناسب ندارد، افزود: اکنون میانگین کشوری تخت به پرستار حدود ۰٫۹ است که این آمار در برخی مناطق نیز کمتر است و باید تدابیر مناسبی جهت افزایش تعداد پرستاران اندیشه شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کادر درمان و پرستاران در طول ۲ سال گذشته با سختی‌های زیادی را در مبارزه با بیماری منحوس کرونا به جان خریدند، آنها برای آنکه کشور از این بحران عبور کند ایثارگری کردند چرا که اگه تلاش‌های این قشر خستگی‌ناپذیر نبود امکان مدیریت مناسب این شرایط بحرانی وجود نداشت.

۲۰۵ نفر از پرستاران در طول ۲ سال گذشته جان خود را از دست داده‌اند

وی با بیان آنکه ۲۰۵ نفر از پرستاران در راه نجات کشور از بحران کرونا جان خود را از دست دادند، بیان کرد: باید دانست که فشارهای روحی، روانی و جسمی در دوران کرونا به کادر درمان و پرستاران دوچندان شده است. شغل پرستاری یکی از شغل‌های سخت و طاقت فرسا است که پس از بیماری کرونا سختی کار این قشر به وضوح برای همه مشخص شد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.