قارچ‌های موجود در روده چه تاثیری بر ابتلا به نوعی سرطان لوزالمعده دارند؟

نتیجه یک بررسی آزمایشگاهی در ایالات متحده نشان میدهد که” تهاجم قارچی” میتواند در آغاز بعضی موارد سرطان لوزالمعده نقش داشته باشد.

به گزارش اسلامشهرخبر، قارچ های موجود در روده میتوانند به لوزالمعده راه پیدا کنند و تغییراتی را در سلول های طبیعی ایجاد کنند که در نهایت به سرطان منجر میشود.

یافته های به دست آمده میتواند به پیشرفت هایی در پیش‌گیری و درمان سرطان لوزالمعده کمک کند به دلیل آن که این بیماری اکثراً به موقع تشخیص داده نمی شود و میتواند کشنده باشد.

تحقیقات تازه بر نوع خاصی از سرطان موسوم به آدنوکارسینوم پانکراس تمرکز داشت که احتمال مرگ بیمار در مدت دو سال موجود است.

پژوهشگران این مطالعه تأکید کردند:درحالیکه هنوز عوامل دقیق سرطان لوزالمعده معلوم نیست انجمن سرطان آمریکا اعلام نموده است که ویروس ها، باکتری ها و انگل ها میتوانند به تحریک تومورهای سرطان پانکراس مدد کنند. هرچند نقش قارچ ها در گسترش تومورهای سرطانی تا به حال مورد بررسی قرار نگرفته بود.

پژوهشگران آمریکایی در این مورد اظهار داشتند: درحالیکه در پژوهش های قبلی نشان داده شده باکتری ها میتوانند از روده به پانکراس راه پیدا کنند ولی این نخستین مطالعه ای است که تائید میکند قارچ ها هم چنین قابلیتی را دارند و تغییرات جمعیت قارچ ها رشد سلول های سرطانی را بهمراه دارد.

به گزارش سایت تخصصی هلث دی نیوز، آدنوکارسینوم پانکراس سرطان مجرای پانکراس است که از طریق آن اسید معده به روده ها وارد میشود . این تغییرات باعث میشود میزان قارچ ها در روده و پانکراس غیرعادی شود و سلول های پانکراس خطرناک شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *