فیصل مقداد : حمله به فلسطین تجاوز به سوریه است/ چرایی عمق دشمنی‌ها علیه دمشق

فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه با تأکید بر موضع ثابت سوریه در قبال قضیه فلسطین گفت: تجاوز اسرائیل به سوریه به‌معنی تجاوز به فلسطین است همان‌طور که تجاوز به فلسطین به‌معنی تجاوز به سوریه است.

فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه با تأکید بر موضع ثابت سوریه در قبال قضیه فلسطین گفت: تجاوز اسرائیل به سوریه به‌معنی تجاوز به فلسطین است همان‌طور که تجاوز به فلسطین به‌معنی تجاوز به سوریه است.

به گزارش اسلامشهرخبر ،”فیصل مقداد” معاون وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، تجاوز اسرائیل به سوریه را تجاوز به فلسطین و تجاوز به فلسطین را تجاوز به سوریه دانست. وی پس از دیدار با هیئت‌های دیپلماتیک و کنسولگریهای متعدد در سوریه، گفت: عرب‌ها سر خود را فقط هنگامی بالا خواهند گرفت که قدس پایتخت فلسطین باشد. چرایی حمله به سوریه به‌گفته او، اگر مواضع سوریه و حمایت بی‌چون‌وچرای آن از قضیه فلسطین از جمله حق بازگشت و تعیین مسیر و تشکیل دولت مستقل فلسطین به‌پایتختی قدس نبود، سوریه هدف این حملات شدید که چند سال است با آن مواجه است، قرار نمی‌گرفت. وی با این اظهارات “به تمام کسانی که بر این باورند مشکلات و بحران در سوریه مانع از این می‌شود که سوریها در مبارزه فلسطینیها کنارشان باشند”، پیام روشنی داد با این مضمون که “توطئه علیه سوریه همان توطئه علیه فلسطین است”. معاون وزیر خارجه سوریه افزود: نمی‌توان با استفاده از شعارهای مختلف یا تبلیغات غرب ملت سوریه را در مسیر مواضعی که در قبال قضیه عادلانه فلسطین دارند، گمراه کرد. حمله به سوریه برای جبران ناکامی مقداد جنگ علیه اسرائیل و تروریسم را یکی دانسته و گفت اسرائیل همان تروریسم است. وی با اشاره به تجاوزات پی‌درپی اسرائیل به سوریه، اظهار داشت: این رژیم هر بار که با استفاده از عوامل و مزدورانش در تحقق اهداف خود ناکام می‌ماند به دخالت مستقیم علیه سوریه متوسل می‌شود. قدس پایتخت ابدی فلسطین مستقل است این مسئول سوری سپس خطاب به سران اسرائیل و دولت آمریکا که سفارتش را به قدس منتقل کرده است، گفت، تصمیمات آنان هیچ کودک فلسطینی و سوری را نخواهد ترساند زیرا سوری‌ها ایمان دارند که قدس پایتخت ابدی فلسطین مستقل است. مقداد تأکید کرد، هر کس به‌طور پنهانی یا آشکار با اسرائیل تعامل دارد، به تمام ارزشها، تاریخ و میراث خیانت کرده است و با این کار به دشمن اصلی یا همان رژیم اسرائیل عناصر لازم برای تسلط بر منطقه و ثروت‌ها و فرهنگ و حقوقش را می‌بخشد. فلسطینی‌ها در نبرد علیه اسرائیل تنها نیستند وی با بزرگداشت یاد کسانی که در درگیریهای اخیر غزه به‌شهادت رسیده‌اند و نیز شهدای سوریه در جنگ علیه تروریسم، از طرف وزارت خارجه به خانواده‌هایشان صمیمانه تسلیت گفت و تأکید کرد آنها در نبرد علیه اسرائیل تنها نیستند و سوریه که در حال رهایی از بحران است، موضع ثابت خود در قبال قضیه فلسطین را که قضیه اصلی امت عرب است، باز خواهد یافت. دیدار مقداد با هیئتهای دیپلماتیک هنگامی صورت گرفت که آنان برای عرض تسلیت و امضای دفتر یادبود شهدای حملات وحشیانه نیروهای اسرائیلی علیه “راهپیمایان بازگشت” در غزه، در محل سفارت فلسطین در دمشق حضور یافتند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *