فوتی های کرونا در اسلامشهر به صفر رسیده

فرماندار اسلامشهر گفت: با اقدامات مجموعه شبکه بهداشت و درمان ، بستری و فوت افراد در اثر ویروس کرونا در تنها بیمارستان دولتی اسلامشهر که ظرفیت ۱۲۵ تختخواب دارد سیر نزولی داشته و تعداد فوتی‌ها در طی چند روز گذشته به صفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،  مسعود مرسلپور در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر سخن می گفت با بیان اینکه جلسات مرتبط با انتخابات ۲۸ خرداد سال آینده در فرمانداری تشکیل می شود گفت: اعضای شورای تامین شهرستان، چهار مولفه سلامت انتخابات، حضور حداکثری مردم، پیشگیری از برخی سواستفاده‌ها و اصل توجه نامزد انتخاباتی به خدمت صادقانه را مد نظر دارند و هیچ مقام مسئول و مدیر در شهرستان حق ندارد اسپانسر مادی یا معنوی نامزدهای احتمالی باشد.

وی با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات است، اظهار داشت: افراد مسئول یا خدمتگزار در هر پست و مقامی که هستند باید در انتخابات بی طرف باشند و از حمایت از فرد یا گروه خاصی اجتناب کنند.

مرسلپور در ادامه با اشاره به تلاش های دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم و شاخص های مختلف اقتصادی با حمایت ها، هدایتها و رهنمودهای مقام معظم رهبری افزود: وضع بی سابقه ترین تحریم ها در روابط بین الملل علیه ایران اسلامی و شیوع ویروس کرونا شرایط سخت و پیچیده ای را در کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ۹ هزار و ۹۰۰ نفر در سطح شهرستان اسلامشهر اشتغال ایجاد شده و تا پایان سال قطعاً بیش از سهمیه تخصیصی اشتغال‌زایی خواهد شد گفت: در برش توسعه شهرستان‌های استان تهران ایجاد ۱۰ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی به عنوان سهمیه برای شهرستان اسلامشهر اختصاص داده شده که پس از تهران بیشترین سهمیه در بین ۱۵ شهرستان استان است.

فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف اقتصادی، رفاهی و معیشتی مردم، خوشبختانه با اقدامات انجام شده و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی نه تنها واحدی تعطیل نشده بلکه شرایط ویژه برای متقاضیان دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال فراهم شده است.

مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت ریشه‌کنی معضل بی‌سوادی در اسلامشهر، گفت: با تلاش مجموعه مدیریت آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی شهرستان به‌رغم افزایش جمعیت شهرستان بالغ بر ۹۷ درصد از جمعیت بی‌سواد از ساکنان منطقه ریشه‌کن شده و اسلامشهر رتبه نخست مبارزه با بی‌سوادی را به دست آورده است.

وی به اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا، اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده از سوی شبکه بهداشت و درمان و با همکاری همه‌جانبه اقشار مختلف مردم و دستگاه‌های اجرایی و خیران شهرستان روند ابتلاء، بستری و فوت افراد در اثر ویروس کرونا در تنها بیمارستان دولتی اسلامشهر که ظرفیت ۱۲۵ تختخواب دارد سیر نزولی داشته و تعداد فوتی‌ها در طی چند روز گذشته به صفر رسیده است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر از درگیری بالغ بر ۶۰ درصد از کادر درمان بیمارستان اسلامشهر با ویروس کرونا، ادامه داد: با اجرای موفقیت‌آمیز طرح شهید سلیمانی در اسلامشهر که با هم‌گرایی، همکاری و همراهی همه‌جانبه مسؤولان و مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و نظارت‌های بهداشتی انجام شده، خوشبختانه شاهد کنترل و مهار این ویروس منحوس در سطح شهرستان هستیم.

مرسلپور با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مسائل ابتدای انقلاب و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باید از نسلی به نسل دیگر منتقل شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری با اطلاع‌رسانی و اعلام اقدامات انجام شده از سوی دولت به مردم، زمینه دلبستگی و علاقه‌مندی مردم به مسؤولان را فراهم کرده و خدمات ارائه شده را بیان کنند.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *