فعالیت ۶ ماهه بسیج سازندگی اسلامشهر در مناطق زلزله‌زده/ اولویت فعلاً خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان است

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر گفت: گروه‌های جهادی اعزامی از شهرستان اسلامشهر شش ماه در روستای کلاشیر فعالیت می‌کنند که هر ۱۰ روز یک‌بار دو گروه جهادی برای خدمت‌رسانی به مردم اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر گفت: گروه‌های جهادی اعزامی از شهرستان اسلامشهر شش ماه در روستای کلاشیر فعالیت می‌کنند که هر ۱۰ روز یک‌بار دو گروه جهادی برای خدمت‌رسانی به مردم اعزام می‌شوند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حمید امیرلو مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: پس از تقسیم‌بندی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه که طی آن مقرر شد سپاه پاسداران مناطق روستایی و ارتش مناطق شهری را خدمت‌رسانی کند، بر این اساس سهم استان تهران از روستا شش روستا شد که در نهایت وظیفه خدمت‌رسانی روستای کلاشیر به ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر سپرده شد.

وی با بیان اینکه اکثر مردم این روستا از برادران اهل سنت هستند خاطرنشان کرد: این روستا پیش از زلزله دارای ۲۵۰ خانوار بود و طی زلزله اخیر ۹۹ درصد این روستا تخریب شد. بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر قرارگاه خود را در یکی از مدارس روستا که آسیب زیادی ندیده بود دایر کرد. اقلام ارسالی مردم ابتدا در این مدرسه دپو می‌شود و به‌صورت منظم میان روستاییان تقسیم می‌شود.

امیرلو ادامه داد: همچنین دو گروه جهادی معبری به آسمان و تهرانی مقدم جمعاً با ۵۰ نفر با امکانات مناسب قرار است ۱۰ روز فعالیت کنند که پس از پایان مدت فعالیت این دو گروه، گروه جهادی دیگری فعالیت خود را آغاز می‌کنند. روند اداری کار اعزام گروه جهادی انجام‌شده و این گروه نیز شنبه هفته آینده به این روستا اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: گروه‌های جهادی اعزامی از شهرستان اسلامشهر شش ماه در این روستا فعالیت می‌کنند که هر ده روز یک بار قرارگاه فعال می‌شود و اعضای بسیج سازندگی به محل اعزام می‌شوند، همچنین هر ده روز یک‌بار نیز دو گروه جهادی برای خدمت‌رسانی به مردم اعزام می‌شوند. یکی از مزایای ایجاد قرارگاه روستا این است که افراد از نزدیک مشکلات را دیده و نیازهای منطقه را اعلام می‌کنند و ما بلافاصله آن را ارسال می‌کنیم.

این مسئول اعلام کرد: اولویت گروه‌های جهادی و اعضای قرارگاه، فعلا خدمت‌رسانی و کمک به زلزله‌زدگان است مرحله بعدی فعالیت‌ها ساخت منازل برای زلزله‌زدگان است و قرار است برای هر ناحیه یک روستا در نظر گفته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *