سرپرست گروه سرود میعاد اسلامشهر گفت: فعالیت در گروه نیاز به علاقه و حوصله دارد افرادی که قصد ورود به گروه سرود را دارند باید به این کار علاقه داشته باشند در غیراینصورت موفق نخواهند شد.

مجید حسنی در گفتگو با اسلامشهرخبر با اشاره به تاریخچه گروه سرود میعاد گفت:تاریخچه گروه به سال ۱۳۶۷ باز می گردد، نام این گروه در ابتدا “عاشقان کربلا”  بود، سرپرستی گروه از سال ۸۴ به بنده واگذار شد، سال ۹۳ تصمیم گرفته شد در نام گروه سرود و نوع پوشش اعضا تغییراتی داده شود بر این اساس نام گروه به “گروه سرود میعاد” تغییر پیدا کرد.

وی ادامه داد:ما از سال ۹۳ کار را به صورت حرفه ای دنبال کردیم اما گروه آنطور که باید مورد حمایت قرار نگرفت و فقط آموزش و پرورش در  استعداد یابی و سپاه در حد کمک های محدود مالی و نامه نگاری با نهادها و در اختیار گذاشتن فضا به گروه یاری رساند.

حسنی اضافه کرد: به همین دلیل ما خودمان دست به کار شدیم و با هزینه شخصی چند کار تولید شد اولین کار ما سرودی در وصف امام زمان (عج) تحت عنوان “عزیز زهرا” بود در حال حاضر هفت کار توسط گروه سرود میعاد تولید و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در ابتدا از ۱۲ نفر از نوجوانان مسجد علی النقی استفاده می شد خاطر نشان کرد: سال ۹۴ باهمکاری آموزش و پرورش اولین تست استعدادیابی از مدارس گرفته شد و از میان ۳۰۰ نفر در نهایت ۱۹ نفر انتخاب شدند ، همچنین در اواخر سال ۹۴ طی ارزیابی دیگری از میان ۱۸۰۰ نفر از دانش آموزان ۲۰۰ نفر انتخاب شدند.

حسنی با بیان اینکه فعالیت در گروه نیاز به علاقه و حوصله دارد افزود: در حال حاضر تعداد اعضای گروه ۵۲ نفر است .

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۰ میلیون تومان  برای گروه هزینه شخصی شده است افزود: در تهران سپاه و شهرداری به گروه های سرود خیلی کمک می کنند هم در بحث هزینه و هم در بحث فضا ؛ اما ما در اسلامشهر چنین فضایی برای تمرین نداریم . در ابتدا از سالن کوثر سپاه استفاده می کردیم  و هم اکنون در مسجد علی النقی تمرین می کنیم که محدودیت های خاص خود را دارد.

سرپرست گروه سرود میعاد اعلام کرد: افرادی که قصد ورود به گروه سرود را دارند باید به این کار علاقه داشته باشند در غیراینصورت موفق نخواهند شد. رده سنی افراد برای عضویت در گروه نیز ۱۰ تا ۱۷ سال است.

قابل ذکر است افراد علاقه مند و مستعد برای عضویت در گروه سرود میعاد و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۴۲۲۷۴۰ تماس حاصل کنند و یا به آدرس کانال تلگرامی این گروه به نشانی : https://t.me/miiad_ir مراجعه کنند.