اگرچه هفته گذشته در واکنشی سریع به ماجرای رسوایی جنسی کوین اسپیسی سران نتفلیکس از پایان دادن به سریال «خانه پوشالی» صحبت کردند اما شواهد نشان می دهد نه تنها قطعیتی روی این تصمیم وجود ندارد بلکه اوضاع در حال حاضر ناپایدارتر هم هست.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، در حالی که گفته می شد سریال «خانه پوشالی» پس از فصل ششم تعطیل می شود شنیده ها حاکی از آن است که به بهانه تعطیلات هالووین و شکرگذاری از ۳۱ اکتبر کار بر روی فصل جدید سریال شبکه نتفلیکس متوقف شده و این تعطیلات ممکن است برای همیشه ادامه داشته باشد. یکی از عوامل این سریال به اینسایدر گفته که آنها در جریان هیچ چیز نیستند و همین مسئله می تواند تعطیلی سریال را ادامه دار کند یا حداقل خیلی از عوامل فکر می کنند که می تواند ادامه داشته باشد. گفته می شود تا قبل از تعطیلات هالووین فقط ۳ قسمت از فصل ششم ضبط شده.

بر همین اساس نتفلیکس روز گذشته بیانیه ای را منتشر کرد که بر مبنای آن از ساخت ادامه «خانه پوشالی» در صورتی که کوین اسپیسی در آن باشد انصراف داده است. این بیانیه به این شرح است: «نتفلیکس در ادامه تولید سریال خانه پوشالی با حضور کوین اسپیسی مشارکت نخواهد کرد. ما همکاری با «مدیا رایتس کپیتول» را برای ارزیابی کردن راهی در جهت انتشار سریال در زمان این وقفه ادامه خواهیم داد. ما همین طور تصمیم گرفتیم فیلم «گور» را هم که در مرحله پس از تولید به سر می برد منتشر نکنیم. اثری که کوین اسپیسی بازیگر و تهیه کننده آن است.»

مدیا رایت کپیتول هم با انتشار بیانیه ای از نتفلیکس حمایت کرده و هیچ صحبتی از به پایان بردن سریال «خانه پوشالی» در این مقطع زمانی به میان نیاورده است.

اما اگر سریال ادامه داشته باشد احتمالا باید منتظر کشته شدن فرانک آندروود باشیم. چون هیچ کس سناریویی در نظر ندارد که او روزی دوباره بتواند به «خانه پوشالی» بازگردد. جالب است بدانید در کتاب مایکل دابز (که سریال اقتباسی از روی آن است) هم شخصیت اصلی ترور می شود. اما آن در پایان داستان است. نکته جالب توجه این است که کوین اسپیسی نقشی کلیدی در سریال «خانه پوشالی» دارد و حتی یکی از تهیه کنندگان اصلی سریال هم هست. این امکان وجود دارد که در صورت کنار گذاشته شدن از سریال، بازیگر برنده اسکار آمریکایی وارد پروسه شکایت قانونی و درگیری های حقوقی شود.

جالب است بدانید علیرغم این که بازیگر «مظنونین همیشگی» در مورد رسوایی جنسی اش صحبت از گذشته دور و مستی کرده اما منابعی به سی ان ان گزارش داده اند که رفتار خلاف عرف آقای بازیگر را حداقل یک بار سر صحنه «خانه پوشالی» هم دیده اند. حالا پای پلیس اسکاتلندیارد هم به پرونده کوین اسپیسی باز شده است.

انتهای پیام/