دستگیری جاسوسان سفارت

فرصتی دیگر برای فریاد بر سر آمریکا

سیاست استکبارستیزى در ردیف محکمات نظام اسلامى بوده و همواره در مراسم گوناگون ازجمله ۱۳ آبان به‌عنوان نماد اعتراض و مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر زورگویى، زیاده‌خواهى، مداخله‌جویى و افزون‌طلبى مستکبران به‌ویژه آمریکاى جنایتکار بر آن تأکید شده است.

سیاست استکبارستیزى در ردیف محکمات نظام اسلامى بوده و همواره در مراسم گوناگون ازجمله ۱۳ آبان به‌عنوان نماد اعتراض و مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر زورگویى، زیاده‌خواهى، مداخله‌جویى و افزون‌طلبى مستکبران به‌ویژه آمریکاى جنایتکار بر آن تأکید شده است.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «۱۳ آبان ماه، روز ملى مبارزه با استکبار؛ فرصتی دیگر برای فریاد بر سر آمریکا» را در ذیل می خوانید:

سیاست استکبارستیزى به‌عنوان یکى از اصول غیرقابل تغییر انقلاب اسلامى در ردیف محکمات نظام اسلامى بوده و همواره در مراسم گوناگون ازجمله ۱۳ آبان به‌عنوان نماد اعتراض و مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر زورگویى، زیاده‌خواهى، مداخله‌جویى و افزون‌طلبى مستکبران به‌ویژه آمریکاى جنایتکار بر آن تأکید شده است.
بى‌شک هر کشورى که سیاست‌هاى خود را بر پایه عناصر منبعث از روحیه استکبارى استوار سازد، مخاطب مردم مسلمان ایران در روز ملى مبارزه با استکبار جهانى بوده و به‌تبع آن مورد اعتراض و تبرى مردم ایران قرار خواهد گرفت. نفى روحیه استکبارى در فرهنگ انقلاب اسلامى هیچگاه رویکردى شعارى و گذرا نبوده و به‌دلیل تاثیرگذارى وثیق و عمیق آن بر امنیت ملى، مى‌بایست از ظرفیتهاى ارزشمند آن نیز در شرایط مختلف به‌صورت حداکثرى بهره جست.
دو راهبرد اصلى آمریکا شامل «ایجاد انشقاق و شکاف داخلى میان مردم و حاکمیت» و «ایجاد شرایط تحریمى جدید و افزایش فشارهاى بیرونى به‌منظور تبدیل مولفه‌هاى اجماع‌ساز و قدرت ملى به موضوعات مورد اختلاف و مناقشه» در مواضع اخیر هیأت حاکمه آمریکا، به‌ویژه در سخنان رئیس جمهور آن کشور به‌صراحت مورد تأکید قرار گرفته و در قالب اولویتهاى اصلى آمریکا در دستور کار پیگیرى مقامات این کشور است.
با توجه به تلاش گسترده و کم‌سابقه دولت آمریکا براى ایجاد فضاى روانى منفى علیه جمهورى اسلامى ایران و پیگیرى اقدامات سیاسى، امنیتى و اقتصادى گسترده علیه منافع حیاتى کشورمان، لازم است با بهره‌گیرى هوشمندانه از ظرفیت ارزشمند ۱۳ آبان‌ماه، روز ملى مبارزه با استکبار جهانى و تبدیل نمودن این رویداد تاریخى و پرمعنا به بسترى براى افزایش انسجام اجتماعى، وحدت ملى و اعلام انزجار علیه سیاستهاى استکبارى ایالات متحده آمریکا، پیام قاطعى از سوى آحاد ملت و مسؤولین جمهورى اسلامى به‌ویژه تریبونهاى نمازجمعه و مساجد – این سنگرهای اصلی انقلاب – در سراسر کشور به این اقدامات داده شود.
براین اساس لازم است ضمن فعال‌سازى مجموعه ظرفیتها براى افزایش مشارکت مردمى در مراسم «۱۳ آبان» این روز تاریخى، مولفه‌هاى اصلى قدرت کشور در عرصه‌هاى مختلف (سیاستهاى منطقه‌اى، پیروزى‌ها در عراق و سوریه، دیپلماسى فعال، حمایت از ملتهاى مظلوم، افزایش توان دفاعى و موشکى و…) و ریشه‌ها و ابعاد دشمنى آمریکا با ملت و دولت ایران در رسانه‌ها و تریبونها و اجتماعات مختلف به‌ویژه تریبونهاى نمازجمعه و جماعات مورد تبیین و تحلیل واقعى، صحیح و مستمر قرار گرفته و زمینه‌ساز بسیج اقشار مختلف کشور براى حضور گسترده در مراسم ۱۳ آبان گردد.
* نکته‌هاى قابل توجه در این رابطه‌

تبیین و تشریح سیاست ایجاد شکاف و چندگانگی میان مردم و مسؤولین و پاسخ و مقابله عملى به این رویکرد مرموز استکبارى با حضور گسترده مردم در صحنه‌های مختلف ازجمله مراسم «۱۳ آبان».

ایجاد اجماع در لایه‌هاى مختلف اجتماعى، طیفها و سلایق گوناگون اجتماعى و سیاسى، علیه سیاستهاى مداخله‌جویانه آمریکا در قالب انعکاس فریاد و پیامى واحد به کل دنیا.

نگاه همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها به مراسم ۱۳ آبان باید فرصت محور بوده و در سخنرانى‌هاى این مراسم بایستى صداى واحدی برخاسته از ملت و دولت ج.ا.ا علیه آمریکا شنیده شود.

ضرورت حضور فراگیر، گسترده و متنوع مردم از اقشار و گروه‌هاى گوناگون سیاسى در نقاط مختلف کشور و خارج از کشور و پوشش رسانه‌اى آن با عنوان «حضور ملى ایرانیان در مقابله با سیاستهاى مستکبرانه دولت آمریکا، در روز ملى مبارزه با استکبار»

بیان دستاوردهاى مختلف انقلاب اسلامى در پرتو نفى سلطه قدرت‌ها و تکیه بر مردم، توان و امکانات داخلى و جایگاه ویژه رهبرى معظم انقلاب اسلامى در هدایت و پیشبرد توانمندى‌هاى کشور در مسیر کسب اقتدار و پیشرفت جامعه و کشور.

حفظ و افزایش قدرت موشکى جمهورى اسلامى ایران به‌عنوان ضرورت دفاع ملى و خواست عمومى مردم شریف ایران، همواره باید مورد تأکید قرار گیرد.

تقبیح عنوان‌سازى جعلى رئیس جمهور آمریکا در مورد «خلیج فارس» به‌عنوان یکى از مهم‌ترین حساسیت‌هاى مشترک و وحدت‌آفرین ایرانیان در تمام نقاط دنیا.

بیان اعتراض مردم نسبت به تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران و همسو شدن آمریکا با تروریسم و داعش در مقابله با نقش مثبت و امنیت‌ساز سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در منطقه و جهان اسلام.

تشریح و انعکاس اعتراض مردم و افکار عمومى نسبت به سیاستهاى خصمانه نظام سلطه و بدعهدى‌هاى آمریکا به‌نحوى که هوشمندى و قدرت تحلیل مردم در برخورد با دشمنى‌هاى آمریکا بیش از گذشته نمایان باشد.

تأکید بر کاهش محبوبیت ترامپ در بین آمریکائیان و بیان اولویت‌هاى متفاوت مردم آمریکا از دولت این کشور که در نظرسنجى‌هاى اخیر رسانه‌هاى آمریکایى ارایه شده است.

به امید روزی که بستر جهان از لوث وجود پلید سران استکبار و عوامل ناامنی و پلشتی در جهان پاکسازی شده و بشریت طعم شیرین امنیت و آرامش را بچشد؛ ان‌شاءالله.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *