پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

فرد مبتلا به “اومیکرون” از امارات وارد ایران شده است

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر [1]، کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونای وزارت بهداشت از شناسایی سویه اومیکرون در کشور خبر داد و گفت: تا روز گذشته ۸۵ کشور شیوع این ویروس را که از آفریقای جنوبی آغاز شده است در کشور خود اعلام کرده‌اند، امروز هم آزمایشگاه مرجع ما شناسایی اومیکرون در کشور را تایید کرد.

وی ادامه داد: بر همین اساس جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا به ریاست دکتر عین ‌للهی در وزارت بهداشت برگزار شد تا با توجه به سرایت بسیار بالای این سویه تدابیری ویژه برای مقابله با آن اندیشیده شود تا مردم کمترین آسیب را متحمل شوند.

سرعت انتشار سویه جدید نسبت به دلتا ۴ برابر است

حیدری با بیان اینکه فرد شناسایی شده مبتلا به اومیکرون ایرانی و میانسال بوده که از امارات وارد کشور شده و ساکن تهران است، توضیح داد: اقدامات لازم برای قرنطینه این شخص و اطرافیان وی انجام شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه درباره مراقبت‌های مرزی انجام شده در کشور، توضیح داد: از سه هفته گذشته که در این خصوص در جهان اطلاع‌رسانی شد، وضعیت مراقبت‌های مرزی را به شدت تقویت کردیم به این صورت که هر شخصی که بخواهد وارد کشور شود علاوه بر آنکه موظف است کارت واکسن و تست پی‌سی‌آر منفی داشته باشد، در صورتی که شرایط جسمانی نامناسبی داشته باشد بلافاصله باید مجددا تست دهد.

انتهای پیام/*