غرب در خاورمیانه فقط به تحقق منافع خود فکر می کند

 ‘مار بشاره بطرس الراعی’ پاتریارک کاردینال مارونی روز پنجشنبه با تاکید بر تلاش جامعه جهانی برای حل جدی بحران سوریه گفت : قدرت های غربی در خاورمیانه فقط به تحقق منافع خود فکر می کند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از خبرگزاری ایرنا از خبرگزاری ملی لبنان (NNA)، وی که میزبان هیاتی از فرانسه در بیروت بود ، افزود،تنها چیزی که برای آنها (قدرت های غرب) مهم است، تحقق دستاوردهای راهبردی و اقتصادی و زیر پاگذاشتن کرامت، آزادی، صلح، امنیت و ثبات ملت های خاورمیانه است.

وی درباره بحران سوریه و کمک جامعه جهانی برای حل آن گفت: با حل بحران سوریه زمینه بازگشت آوارگان سوری به وطن خود نیز فراهم می شود.
پاتریاک کاردینال مارونی تصریح کرد:جنگ ها در شرق از سوی کشورهایی تحمیل شده که منافعی در این منطقه دارند و اهمیتی به تاریخ ملت های اصیل نمی دهند که دارای تمدن و فرهنگ کهن هستند.
این شخصیت مسیحی همچنین با انتقاد از سکوت جامعه جهانی درباره بحران هایی که بر کشورهای خاورمیانه تحمیل می شود ، گفت: مسئله فلسطین از سال ۱۹۴۸ شروع شد و حدود ۷۱ سال بدون یافتن هرگونه راه حلی همچنان باقی مانده است.
وی ادامه داد، از دیگر مشکلات،جنگ هایی است که امروز در منطقه شاهد آن هستیم که لبنان، بهای سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آن را می پردازد.

انتهای پیام /

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *