غافلگیری مردم و مسئولین اسلامشهر از بارش برف / قطعی برق و ایجاد خسارت به خودروها در برخی مناطق/ فروریختن سازه حرم شهدای گمنام قائمیه

بارش اولین برف زمستانی در اسلامشهر بعد از مدت‌ها در کنار خوشحالی دانش آموزان و شهروندان مشکلاتی را نیز در پی داشته است.

بارش اولین برف زمستانی در اسلامشهر بعد از مدت‌ها در کنار خوشحالی دانش آموزان و شهروندان مشکلاتی را نیز در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، اولین بارش برف زمستانی پس از سال‌ها کم‌بارشی باعث خوشحالی مردم شد تعطیلی مدارس نیز خبر دیگری بود که باعث خوشحالی بیشتر دانش آموزان این شهرستان شد از همان ساعات ابتدایی مردم با حضور در معابر و پارک‌ها خوشحالی خود را از بارش برف نشان دادند. در حال حاضر ارتفاع برف به بیش از ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد.

حجم بارش‌ها در اسلامشهر به حدی بود که باعث شکستگی برخی از شاخه‌های درختان و ایجاد خسارت به خودروها، قطعی برق در برخی از مناطق و مسدود شدن برخی معابر شده است همین موضوع باعث نارضایتی شهروندان شده است. همچنین براثر این بارش‌ها سازه موقت حرم شهدای گمنام قائمیه فروریخت که این موضوع نیز با حضور بسیجیان منطقه در حال برطرف شدن است.

به گفته رضا مهدوی معاون خدمات شهری شهرداری اسلامشهر تا این لحظه چهار مرحله جهت ایمن‌سازی معابر صورت گرفته و در سطح معابر نمک و ماسه پاشیده شده همچنین چهار دستگاه لودر، چهار دستگاه گریدر، بیش از ۱۲ دستگاه کامیون ده تن و ۱۲ دستگاه کامیونت خاور همراه با ۱۲ دستگاه وانت نیسان در این امر فعال هستند.

بزرگراه آیت‌الله سعیدی، بلوار بسیج مستضعفین، بلوار مخابرات حتی مناطقی خارج از حوزه وظایف خدمات شهری شامل جاده احمدآباد و بخش‌هایی از جاده شورآباد نیز با حضور عوامل خدمات شهری خدمت‌رسانی شده است.

مهدوی با اشاره به مشکلاتی که شهروندان با آن مواجه هستند خاطرنشان کرد: چون حجم بارش زیاد بوده خیلی از اقداماتی که همکاران من از روز گذشته تاکنون داشتند مشهود نیست نقدهایی هم که شهروندان دارند کاملاً بجاست ولی تمام تلاش مدیریت شهری و حضور شخص آقای شهردار و همچنین برخی از اعضای شورای شهر مؤید دقت نظر در انجام کار است.

نیروهای خدمات شهری در حال حاضر مشغول ایمن‌سازی معابر درجه‌دو هستند این کار از ابتدای صبح آغازشده است خیابان‌های پرترافیک و پرتردد مانند کاشانی، باغ فیض، زرافشان و در حال حاضر خیابان قائمیه، سعیدیه و مقابل بیمارستان سعیدیه و مکان‌هایی که پرتردد هست به‌عنوان اولویت دوم انتخاب‌شده است اولویت سوم نیز سایر معابری است که همکاران در حال تلاش برای ارائه خدمات هستند.

همچنین بالغ‌بر ۱۰۰ تن از کارکنان سازمان مدیریت پسماند با تمام امکانات در حال تلاش برای برف‌روبی و ارائه خدمات هستند داوود بیات سرمدی در این خصوص می‌گوید: این حجم از بارندگی ما را غافلگیر کرد اما از ساعتی که بارندگی شروع شد همه امکانات ما در اختیار ستاد برف‌روبی است، از ساعتی که بارندگی آغازشده کارکنان ما استراحت نکردند و بدون وقفه در حال فعالیت هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *