حجت-الاسلام-علی-قلی-پور

عربستان با استعفای حریری به دنبال تضعیف جبهه مقاومت است

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: جبهه غربی- عربی نخست‌وزیر لبنان را مجبور به استعفا کردند تا در لبنان اختلاف ایجاد کنند و از این طریق جبهه مقاومت را گرفتار و تضعیف کنند. چند روز است که او را زندانی کرده و ایران را به دخالت در امور کشورها متهم می‌کنند.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: جبهه غربی- عربی نخست‌وزیر لبنان را مجبور به استعفا کردند تا در لبنان اختلاف ایجاد کنند و از این طریق جبهه مقاومت را گرفتار و تضعیف کنند. چند روز است که او را زندانی کرده و ایران را به دخالت در امور کشورها متهم می‌کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌قلی پور امام‌جمعه موقت اسلامشهر در خطبه‌های نماز جمعه ۲۶ آبان ماه با تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: تقوای حقیقی یعنی هیچ امری از خداوند فروگذار نشوند و انسان به حرام‌های الهی نزدیک نشود شاید برای غیرمعصوم این مورد میسر نباشد مگر افرادی اندک منتها خداوند مؤمنین را به این سمت دعوت می‌کنند.

وی با اشاره به رحلت جان‌گداز پیامبر اکرم (ص) گفت: پیامبر اکرم ندای وحدت سر داده و از اختلاف نهی کرده است و فرمودند اختلاف هلاکت است. ایشان دستور دادند همگی مسلمانان به این ریسمان الهی چنگ بزنند حبل الهی در روایت و تفسیر دارای چند معنی است قرآن کریم، دین اسلام، وجود مقدس پیامبر اکرم و اهل‌بیت. همه این‌ها وسیله اتصال زمین به آسمان هستند.

حجت‌الاسلام قلی پور اضافه کرد: خداوند در چند آیه از قرآن کریم مأموریت و رسالت پیامبر را تزکیه و تعلیم معرفی می‌کند ایشان هم خودشان و هم عزیزترین عزیزانشان در پای این مأموریت به شهادت رسیدند، امام حسین در کربلا با عزیزان خود برای بقای دین جان خود را از دست دادند. ما اکنون وارث این کتاب و مکتب هستیم و وظیفه سنگینی هست بر گردن کسانی که متولی تعلیم و تربیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) ۲۳ سال، شبانه‌روز برای هدایت مردم تلاش کردند ایشان ۱۳ سال در مکه و ۱۰ سال در مدینه مردم را به اسلام دعوت کردند به برکت هدایت و رسالت پیامبر اکرم (ص) اسلام در تمام جزیره العرب گسترش پیدا کرد اکنون نیز این نور در حال گسترش است.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر اشاره به وقوع زلزله در مناطق غربی کشور و داغدار شدن بسیاری از مردم این منطقه گفت: بسیاری از مردم کمک کردند و مسئولیت اقداماتی انجام دادند ولی این کفایت نمی‌کند در حال حاضر دمای هوای کرمانشاه نزدیک به صفر و زیر سفر است و آنان در چادر زندگی می‌کنند وظیفه مردم و مسئولین است تا جایی که امکان دارد اقدام کنند.

وی به توطئه‌های جدید غربی- عربی علی نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان ایران را متهم می‌کنند که در کشورها دخالت می‌کنند در حالی که آمریکا و عربستان در امور کشورها دخالت می‌کنند عربستان با دخالت خود مردم عراق و سوریه را گرفتار کرد. یمن را محاصره زمینی، دریایی و هوایی کرد و حتی اجازه حضور سازمان‌های خیریه را نمی‌دهد.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر ادامه داد: جبهه غربی- عربی نخست‌وزیر لبنان را مجبور به استعفا کردند تا در لبنان اختلاف ایجاد کنند و از این طریق جبهه مقاومت را گرفتار و تضعیف کنند. چند روز است که او را زندانی کرده و ایران را به دخالت در امور کشورها متهم می‌کنند مردم و مسئولین باید هوشیار باشند و این جنایات را محکوم کنند و از توطئه‌های شوم آنان غفلت نکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *