هدیه بعد از نقل مکان به اسلامشهر با خود چاقو حمل می کند

عذر بدتر از گناه کارگردان سریال “عاشقانه” در قبال مردم اسلامشهر

این دیالوگ ها اسلامشهر را شهری دارای افرادی طالب و طرفدار درگیری و دعوا معرفی می کند، شهری که در آن دختران امنیت جانی ندارند تا جایی که مجبور می شوند با خود چاقو حمل کنند.

این دیالوگ ها اسلامشهر را شهری دارای افرادی طالب و طرفدار درگیری و دعوا معرفی می کند، شهری که در آن دختران امنیت جانی ندارند تا جایی که مجبور می شوند با خود چاقو حمل کنند.
به گزارش اسلامشهرخبر، اسلامشهر شهرستانی با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت است که دارای قهرمانان و نخبه های مختلف در حوزه های ورزشی، فرهنگی و قرآنی است. این شهرستان تاکنون بیش از ۹۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است که از جمله آنان می توان به  شهید محمود رضا بیضایی، شهید محمود شفیعی، شهید سید محمود صادقی از شهدای مدافع حرم و شهید علیرضا صفی زاده شهید آتش نشان حادثه پلاسکو نام برد.
حبیب الله پوراحمدی و وحید خزایی در قرآن کریم، سجاد گنج زاده و نگین باقری در رشته کاراته، حمزه زرینی در والیبال، بهنام مهدی زاده در کشتی همه و همه از مردم شهرستان اسلامشهر هستند که در رشته های مختلف افتخار آفریدند.
اما ظاهرا قرار نیست این ظرفیت مثبت شهرستان موردتوجه نویسندگان و کارگردانان سینما و تلویزیون قرار گیرد بلکه برعکس در برخی از تولیدات سمعی-بصری در رسانه ملی و در سینمای خانگی وقتی قصد دارند فرد خلافکاری را نشان دهند قرعه محل سکونت یا محل اختفای این خلافکار یا معتاد به نام اسلامشهر می افتد. گویی شهرستان‌های دیگر استان تهران یا برخی از محله‌های جنوب تهران که در اذهان مردم کارنامه مثبتی ندارند خلافکار، معتاد  و دزد ندارد،باید پرسید  اسلامشهر چه نقطه تمایزی نسبت به این شهرستان ها و محله ها دارد که موردتوجه نویسندگان و کارگردانان قرار گرفته است؟
چند ماه پیش بود که در یکی از قسمت‌های سریال “آرام می گیریم” به کارگردانی روح الله سهرابی آدرس محل اختفای  رعنا، دختر معتاد و فراری سریال، اسلامشهر معرفی شد، این اقدام با واکنش های مختلفی در اسلامشهر مواجه شد به طوری که یکی از اعضای شورای شهر اسلامشهر نسبت به این موضوع انتقاد کرد.

شخصیت رعنا در سریال آرام می گیریم
رعنا دختری فراری و معتاد در فیلم معرفی می شود

اخیرا در قسمت سیزدهم سریال “عاشقانه” به کارگردانی منوچهر هادی که در شبکه خانگی در حال پخش است یکی از شخصیت های منفی سریال که هدیه و در برخی از جاها فریبا نام دارد پس از کلاهبرداری میلیونی ناپدید می شود یکی از مالباختگان به نام پیمان در جستجوی وی نهایت او را در اسلامشهر می یابد بین پیمان (مالباخته) و هدیه مکالمه ای صورت می گیرد .
در یک صحنه در حالی که  در پس زمینه یک ساختمان گودبرداری شده فرضی در اسلامشهر را نشان می دهد پیمان سعی می کند هدیه را وارد خودرو کند اما با مقاومت وی روبرو می شود ،هدیه می گوید: اینجام (اسلامشهر)  بالاشهر نیست واسه من از این اداها در میاری ها  همه هم همه چیو دایورت کنن. اینجا همه سرشون درد می کنه واسه این کارا. کافیه یه عربده بکشم بریزن اینجا تیکه تیکت کنن !.
در صحنه ی دیگری در داخل خودرو پیمان می گوید: دفه اول که دیدمت فهمیدم بچه ناراحتی هستی اما اینقدر دیگه نمی دونستم آدم ناجوری باشی که تیزی با خودت اینور اونور ببری!
هدیه در پاسخ می گوید: اینجا(اسلامشهر) یا باید تیزی داشته باشی یا شوهر وگرنه دخلت اومده !

هدیه بعد از نقل مکان به اسلامشهر با خود چاقو حمل می کند
هدیه بعد از نقل مکان به اسلامشهر با خود چاقو حمل می کند

به نظر نمی‌رسد این قسمت از سریال در اسلامشهر ضبط شده باشد  و عوامل فیلم  خواسته یا ناخواسته یکی از محله‌های تهران را آن هم با این پس زمینه انتخاب کردند و تنها اسم و ویژگی های این شهر البته از دید نویسنده و از زبان بازیگران به میان آمده است.
این دیالوگ ها اسلامشهر را شهری دارای افرادی طالب و طرفدار درگیری و دعوا معرفی می کند، شهری که در آن بانوان امنیت جانی ندارند تا جایی که مجبور می شوند با خود چاقو حمل کنند.
قابل ذکر است کارگردان این سریال در صفحه اینستاگرام خود و در واکنش به اعتراض برخی کاربران نسبت به معرفی منفی اسلامشهر در سریال ، اعلام کرده که هیچ عمدی در نوشته و ساختار نبوده  و از این بابت عذرخواهی کرده است.

عذرخواهی کارگردان سریال عاشقانه از مردم اسلامشهر
عذرخواهی کارگردان سریال عاشقانه از مردم اسلامشهر

در همین زمینه مرتضی حسینی  مدیر عامل موسسه کیان فیلم سیما  و فعال در حوزه فیلم سازی به خبرنگار اسلامشهرخبر  گفت: این بی احترامی از سوی هر شخصی با هر ویژگی برای مردم فرهیخته و متدین اسلامشهر که همیشه در صحنه های حساس انقلاب حضور مثبت داشته و دارند قابل قبول  نیست و با یک عذرخواهی ساده نمیتوان از آن گذشت باید پیگیری لازم از سوی مسئولین محترم شهرستان صورت گیرد.
حسینی تصریح کرد:یکی از دغدغه ها و اهداف بنده به عنوان فیلم ساز اهل اسلامشهر تلاش جهت تولید آثار ارزشی با مضمون شهر عزیزم اسلامشهر بوده تا این فضای منفی نسبت به اسلامشهر از فیلم ها از بین برود.
وی ادامه داد: پیشنهاد میکنم یک کمپین اعتراضی ایجاد شود و  این موضوع در رسانه ها به ویژه رسانه ملی مطرح شود و رسما عذرخواهی صورت گیرد تا دیگر شاهد این موضوعات نباشیم. بسیار قابل تامل است که چرا همیشه از «اسلامشهر» با این موضوعات یاد می شود.

درنهایت باید پرسید آیا واقعاً میزان جرم و جنایت در اسلامشهر نسبت به سایر شهرستان‌های دیگر یا محله‌های جنوب تهران بیشتر است که این شهر موردتوجه نویسندگان واقع‌شده است؟ آیا امنیت بانوان ساکن در اسلامشهر این‌گونه است که در فیلم معرفی‌شده است؟
به نظر می‌رسد برخی نویسندگان و  دست‌اندرکاران صنعت سینما یا از نقاط مثبت اسلامشهر بی‌خبرند و یا دوست دارند قسمت‌های منفی آن را ببینند.

قسمت هایی از قسمت ۱۳ سریال عاشقانه در زیر قابل مشاهده است:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه

 1. رضا پاسخ

  با عرض سلام من فرخ هستم از فرانسه واقعا دیشب وقتی سریال رو دیدم با خوانوادم بودم جلوی همسمر و خانوادش اخیلی خجالت کشیدم چرا باید ما مردم اسلامشهر همیشه تو فیلمها و سریالها دزد و قاچاق چی و اراذل باشیم َ خیلی عذاب اور هست که هیچ مسئولی رسیدگی رسانه ای نمیکند ممنون از همکاری شما عزیزان

 2. سید پاسخ

  واقعا نمی فهمم چرا یک عده در رسانه ها به خودشون اجازه میدهند در مورد اسلامشهر و اطرافش هر طور که می خواهند، جسارت کنند و تصویری سیاه از این شهر و مردم نجیبش ارائه کنند!!!
  اوف بر مسئولین و بزرگان شهر که در برای حل این موضوع در رسانه ها و جلوگیری از این سیاه نمایی ها کاری نکرده اند…

 3. بهار پاسخ

  مشکل مردم اسلامشهر مسئولین این شهرستانه که فقط دنبال منافع خودشون هستن و اصلا به آبادانی شهرستان و پیشرفت مردم اون فکر نمیکنن. کی میخوان از این خواب غفلت بیدار شن الله اعلم !!!!!!!

 4. س پاسخ

  با سلام….به عنوان کسی که اسلمشهری نیستم واقعا ناراحت میشم از اینوع برخوردها…..دوستانی دارم از اسلامشهر که جزو بهترینها برای من بودند و هستند….