طرح هجرت

طرح هجرت یک اقدام اقتصاد مقاومتی است/اولویت در طرح هجرت با مناطق محروم است

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهرگفت: طرح هجرت یک اقدام اقتصاد مقاومتی در قالب گروه جهادی ۱۰ روزه است، دانش‌آموزان در این طرح اموری چون: طراحی، نقاشی، تعمیرات میز و نیمکت، امور فرهنگی، ورزشی و برگزاری مسابقات را انجام می‌دهند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهرگفت: طرح هجرت یک اقدام اقتصاد مقاومتی در قالب گروه جهادی ۱۰ روزه است، دانش‌آموزان در این طرح اموری چون: طراحی، نقاشی، تعمیرات میز و نیمکت، امور فرهنگی، ورزشی و برگزاری مسابقات را انجام می‌دهند.

حمید امیرلو در گفتگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، با بیان اینکه در اجرای طرح هجرت در شهرستان اسلامشهر ۲۰ مدرسه در اسلامشهر و ۱۷ مدرسه در چهاردانگه انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: اولویت امسال مناطق محروم شهرستان از جمله حسین‌آباد و ضیاآباد است ما از اجرای طرح در مناطق محروم حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی حوزه دانش‌آموزی و اداره آموزش و پرورش شهرستان ۳۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در این طرح به‌کارگیری می‌شوند. این نفرات در قالب گروه‌های ۱۰ نفره، هر گروه ۱۰ روز در یک مدرسه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این طرح از ۱۴ تیرماه آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، افزود: طرح هجرت یک اقدام اقتصاد مقاومتی در قالب گروه جهادی ۱۰ روزه است، دانش‌آموزان در این طرح اموری چون: طراحی، نقاشی، تعمیرات میز و نیمکت، امور فرهنگی، ورزشی و برگزاری مسابقات را انجام می‌دهند.

امیرلو اعلام کرد: از میان ۳۰۰ نفری که قرار است در این طرح شرکت کنند ۱۰۰ نفر را دختران و بقیه را پسران تشکیل می‌دهند، همچنین مقرر شد به دانش‌آموزان نمونه در این طرح جوایزی به رسم یادبود در مراسم اختتامیه اهدا شود.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح هدف اصلی پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان است، افزود: دانش‌آموزان دختر شرکت‌کننده در این طرح اموری چون طراحی و زیباسازی و دانش‌آموزان پسر کار رنگ‌آمیزی داخل مدرسه و کلاس‌ها را انجام می‌دهند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسلامشهر یادآور شد: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این طرح از سوی ناحیه مقاومت سیدالشهدا اسلامشهر ۱۵ میلیون تومان است، پیش‌بینی می‌شود با کمک مسئولین شهرستان و اعضای ستاد طرح هجرت به ریاست فرماندار اسلامشهر این بودجه به ۲۰ میلیون تومان برسد.

به گزارش اسلامشهرخبر، سال گذشته در طرح هجرت ۴۰۰ دانش‌آموز در ۳۰ مدرسه با بودجه ۲۵ میلیون تومان به‌کارگیری شدند این در حالی است که به اذعان کارشناسان آموزش و پرورش مجموعه سپاه بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کرده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *