طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اسلامشهری کلید خورد/ ۲۰۰۰ دانش‌آموز تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند

در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دو هزار دانش‌آموز اسلامشهری با همکاری ۲۰ پایگاه اوقات فراغت در برنامه‌های تفریحی و آموزشی شرکت می‌کنند.

در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دو هزار دانش‌آموز اسلامشهری با همکاری ۲۰ پایگاه اوقات فراغت در برنامه‌های تفریحی و آموزشی شرکت می‌کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، فصل تابستان در پیش است عده‌ای از دانش‌آموزان برنامه خاصی برای این ایام ندارند عده‌ای مسافرت و عده‌ای دیگر شرکت در برنامه‌های آموزشی و ورزشی را برنامه‌های خود دارند. ادارات و سازمان‌ها نیز در این ایام بی‌تفاوت نبودند. اداره تبلیغات اسلامشهر با همکاری کانون‌ها و مساجد در نظر دارد اوقات فراغت دانش‌آموزان را غنی کند. بر این اساس طی مراسمی که ظهر امروز در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان کلید خورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرهاد صوفی دبیر اجرایی طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تابستانی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، گفت: سازمان تبلیغات اسلامشهر در راستای رویکرد آموزشی که در بحث اوقات فراغت دانش‌آموزان خانواده‌ها و والدین دارد طی سنوات گذشته اقدام به برگزاری طرحی با عنوان غنی‌سازی اوقات فراغت را در دستور کار قرار داده است.

وی بابیان اینکه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تابستانی از دهم تیرماه تا اول شهریورماه ۹۷ طی مدت ۶۰ روز برگزار می‌شود برگزار می‌شود گفت: در این طرح پنج پایگاه فرهنگی در قالب کانون فرهنگی تبلیغی، پنج مسجد روستایی با حضور روحانیون مستقر در روستاها، دو هیئت دانش‌آموزی و یک مسجد فعال شهری فعالیت‌های آموزشی و تفریحی خود را برای جامعه هدف خود اجرا می‌کنند. هفت پایگاه نیز به‌صورت خودگردان برنامه‌های مختلف را برای جامعه هدف برگزار می‌کند.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامشهر خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی عمدتاً جوانان را تحت پوشش‌دارند و روحانیون مستقر در مساجد روستایی و هیئت دانش‌آموزی از کودکان و نوجوانان استفاده می‌کنند هر یک از پایگاه‌های این طرح موظف هستند از فعالیت‌های خود گزارش تهیه کنند و آن را به دبیرخانه طرح ارائه کنند در پایان به نفرات اول تا سوم هر پایگاه که اقدامات مؤثری داشتند جوایزی به‌رسم یادبود اهدا می‌شود.

وی با اشاره به حمایت‌های اداره تبلیغات اسلامشهر از پایگاه ای اوقات فراغت گفت: برای هر پایگاه اوقات فراغت در این طرح ۴ میلیون ریال بودجه در نظر گرفته می‌شود هر یک از پایگاه‌ها دو جلسه در هفته می‌توانند برای جامعه هدف خود جلسه برگزار کنند. ، اخلاق، احکام، عقیدتی، تحکیم خانواده و آسیب‌های اجتماعی سرفصل‌های دوره آموزشی و برنامه‌های ورزشی مانند فوتبال، شنا و اردوهای تفریحی و زیارتی نیز از سایر برنامه‌های پایگاه‌ها برای دانش‌آموزان است.

حجت‌الاسلام صوفی بابیان اینکه این طرح برای دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان اجرا می‌شود افزود: با همکاری دستگاه‌هایی چون امور مساجد، تربیت‌بدنی، شهرداری، اساتید حوزه و دانشگاه‌ها، اداره ارشاد ۲ هزار دانش‌آموز تحت پوشش این طرح خواهند بود.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *