سردار اهوازیان

طرح استقلال اقلیم کردستان عراق شکست می‌خورد/ بخشی از ایران نیز جز نقشه اقلیم کردستان است

کارشناس جبهه مقاومت و بیداری اسلامی گفت: طرح استقلال اقلیم کردستان شکست خواهد خورد و اگر بخواهند مقاومت کنند یک دولت ذلیل و حقیر و بدون دستاوردی خواهند داشت.

کارشناس جبهه مقاومت و بیداری اسلامی گفت: طرح استقلال اقلیم کردستان شکست خواهد خورد و اگر بخواهند مقاومت کنند یک دولت ذلیل و حقیر و بدون دستاوردی خواهند داشت.

سردار عبدالفتاح اهوازیان کارشناس جبهه مقاومت و بیداری اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، در پاسخ به این پرسش که آینده همه‌پرسی کردستان عراق چیست گفت: زمانی که دفاع مقدس به پایان رسید این جماعت (مسئولان اقلیم کردستان) به اسرائیل اجازه دادند که در کردستان عراق پایگاه‌هایی ایجاد کنند و کار جاسوسی انجام دهند. آمریکا نیز بزرگترین فرودگاه را در آنجا احداث کرد.

وی با بیان اینکه یکی از افرادی که ماشین‌آلات در اختیار داعش گذاشت آقای بارزانی بود ادامه داد: در تصاویر دیدیم که پرچم اسرائیل و کردستان عراق کنار هم قرار داده‌شده است. اخیراً نیز گزارش منتشر شد که امارات ۲۰ میلیون دلار برای انتخابات اقلیم هزینه کرده است. نقشه‌هایی در ادارات کردستان عراق وجود دارد که کردستان بزرگی را ترسیم کرده که بخشی از ایران نیز جز خاک آنان خواهد شد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به موقعیت جغرافیایی رژیم صهیونیستی افزود: اسرائیل در بین پنج کشور شکل گرفت که همه را مشغول و درگیر کند. کردستان نیز وضعیتی مانند اسرائیل دارد یعنی در منطقه‌ای واقع است که با ایران، سوریه، ترکیه و عراق درگیر بشود آنان می‌خواهند اسرائیل کوچکی اینجا شکل دهند. به عبارتی حیات خلوت این چند کشور به هم بخورد و از آنجا به عنوان نقطه فشار استفاده کنند.

وی با بیان اینکه عراق دارای دو منطقه نفتی در کرکوک و جزایر مجنون است خاطرنشان کرد: یکی از سیاست دشمنان این است که به نفت کشور عراق در کرکوک دسترسی پیدا کنند و این کشور را به عنوان کشور فتنه‌گر راه بیندازند و از این طریق و ایران، عراق، ترکیه و سوریه روی خوش نبینند.

کارشناس جبهه مقاومت و بیداری ادامه داد: در این شرایط و بعد از اعلام نتایج همه‌پرسی کردستان عراق می‌بینیم رئیس ستاد انتخاباتی یکی از آقایان در داخل به بارزانی پیام تبریک داده است. انتخاباتی که خودشان اجرا کردند بدون ناظر و شمارش گر و خودشان تائید کردند. آنان قطعاً با تحریم مسیرهای پروازی و ممنوعیت تبادل کالا موفق نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: استکبار نیز با خود محاسبه کرده که کرکوک را وارد قائله کنند که نفت کرکوک را بگیرند و به آنان تسلیحات دهند. ما باید هوشیار باشیم و محکم در مقابل آن بایستیم تا این موضوع بدعتی نشود که هر کسی بگوید من هم جز اقلیم هستم.

سردار اهوازیان با تأکید بر اینکه هر کشوری جغرافیا دارد و باید به آن احترام گذاشت افزود: در این همه‌پرسی مسیحی‌ها و صبائب کردستان مخالف‌اند بخشی از گروه جلال نیز مخالف‌اند در این شرایط این منطقه ثبات و استقراری ندارد و دوام نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر فروشگاه‌ها و پمپ‌بنزین‌ها در اقلیم خالی و غارت‌شده است و در صورت اصرار مسئولان اقلیم بر مواضع خود اقلیم ظرف چند روز نابود می‌شود گفت: طرح استقلال اقلیم کردستان شکست خواهد خورد و اگر بخواهند مقاومت کنند یک دولت ذلیل و حقیر و بدون دستاوردی خواهند داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *