ضعف زیرساخت‌های درمانی در اسلامشهر

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به ضعف زیرساخت‌های درمانی در شهرستان اسلامشهر به ازای هر ۲۵۰۰ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر به نقل از فارس ، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی با اکثریت جامعه ارتباط مستقیم دارد و نیاز به تحول جدی در ارائه خدمات به مردم دارد.

وی با اشاره به تحولات ایجاد شده در ارائه خدمات به افراد تحت پوشش، افزود: طرح‌هایی هم‌چون تمدید الکترونیکی دفترچه‌های بیمه از جمله اقدامات مثبتی است که رضایت عمومی را از این سازمان در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی مشکلات در سازمان تأمین اجتماعی، بیان کرد: برای حل مشکلات مردم در حوزه تأمین اجتماعی آمادگی داریم در کمیسیون اجتماعی به صورت ویژه و جدی مسائل را مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا به راهکار مناسب برسیم.

شریفیان با اشاره به ضعف زیرساخت درمانی شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل عدم توجه مناسب به حوزه درمان شهرستان اسلامشهر به ازای هر ۲۵۰۰ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد، که با استاندارهای ملی هم سازگار نیست و باید به صورت ویژه به این موضوع توجه شود.

در این دیدار مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سازمان، اظهار کرد: برای ارتقاء خدمات تأمین اجتماعی، برنامه جامعی برای افزایش سرانه‌های بهداشتی درمانی هم در حوزه زیرساخت و هم در حوزه‌های تخصصی درمانی را آغاز کرده‌ایم که در ماه‌های آینده عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری در سازمان تأمین اجتماعی، بیان کرد: راه‌اندازی خدمات غیرحضوری و با الکترونیکی شدن تمدید دفترچه‌های درمانی ۴۰ درصد از مراجعات حضوری به ادارات تأمین اجتماعی و کارگزاری‌ها کاهش پیدا کرده است.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی با قدردانی از حمایت‌ها و همراهی نمایندگان مجلس با این سازمان، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که با اجرای طرح‌های در دست اقدام در این سازمان تا پایان بهمن ماه سال جاری ۷۰ درصد مراجعات حضوری کاهش پیدا کند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *