علی قلی پور

صلح با آمریکا عاقلانه نیست/ مسئولان به خارج از کشور چشم ندوزند

امام‌جمعه موقت اسلامشهر با اشاره اینکه آمریکا قابل‌اعتماد نیست گفت: اگر ایران به‌جای آمریکا از برجام خارج می‌شد و به آن عمل نمی‌کرد دنیا را بسیج می‌کردند، آمریکایی‌ها نه قابل‌اعتماد هستند و نه صلح با آنان عاقلانه است.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر با اشاره اینکه آمریکا قابل‌اعتماد نیست گفت: اگر ایران به‌جای آمریکا از برجام خارج می‌شد و به آن عمل نمی‌کرد دنیا را بسیج می‌کردند، آمریکایی‌ها نه قابل‌اعتماد هستند و نه صلح با آنان عاقلانه است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌قلی پور در خطبه‌های نماز جمعه ۱۲ مرداد با توصیه به تقوا به‌روز حقوق بشر و کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: خداوند به انسان کرامت داده است، حقوق بشر اسلامی به همه انسان‌ها چه مسلمان و چه غیرمسلمان کرامت، حرمت و احترام قائل است.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر ادامه داد: افرادی که دم از حقوق بشر و امنیت جهانی می‌زنند از این حقوق الهی بویی نبرده‌اند. یکی از وظایف مؤمنین این است هر چا مظلومی گرفتارشده است و به او ستم می‌شود مسلمان و غیرمسلمان باید از او دفاع کنند به‌خصوص از مسلمان که حق برادری دارند.

وی با اشاره به وضعیت مردم مظلوم یمن گفت: در یمن ده‌ها بار هواپیماهای عربستان با حمایت‌های آمریکا زن و کودک‌ها و زیرساخت‌های این کشور را بمباران می‌کنند. اسم خود را نیز مدافع حقوق بشر گذاشتند.

حجت‌الاسلام قلی پور با اشاره به موضع کشورهای مدعی حقوق بشر نسبت به دیگر کشورهای آزاده جهان گفت: وقتی ایران آزمایش صلح‌آمیز هسته‌ای می‌کند امنیت جهانی از دید آنان به خطر می‌افتد ولی آمریکا این‌همه جنایت می‌کند کسی اعتراض نمی‌کند. در موضوع برجام اگر ایران به‌جای آمریکا از برجام خارج می‌شد و به آن عمل نمی‌کرد دنیا را بسیج می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق بشر اسلامی برخلاف حقوق بشر از دید مدعیان آن است افزود: خداوند به ملت ایران عزت و سربلندی دهد تا با عنایت امام زمان حقوق بشر الهی را در تمام دنیا بتواند پیاده کند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به سالروز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی گفت: در این حمله بیش از ۲۲۰ هزار نفر قتل‌عام شدند در این حمله تا کیلومترها همه‌چیز ذوب شد. سربازان آمریکایی، استخوان‌های سربازان ژاپنی را به خانواده‌های خود هدیه می‌فرستادند و از استخوان‌های آنان تیغ درست می‌کردند و به سران کشور خود برای باز کردن پاک نامه هدیه می‌فرستادند. آمریکایی‌ها نه قابل‌اعتماد هستند و نه صلح با آنان عاقلانه است. ۴۰ سال است مردم ایران را مورد تحریم و جنگ و بمباران قراردادند. به لطف پروردگار عالم این‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و فتنه اخیر آنان نیز به نفع اسلام و مسلمانان تمام می‌شود.

وی با تأکید بر توجه به نیازهای مردم توسط مسئولان امر گفت: مسئولان به مردم شهید داده و سپر بلای نظام توجه کنند نکند کسی به اداره‌ای مراجعه کند و پشت در بماند اکثر مردم اسلامشهر کارگر و طبقه پایین هستند خدا راضی نمی‌شود از مسئولی که نسبت به این مردم کوتاهی و بی‌توجهی کند. مسئولان حقوق می‌گیرند و در قبال حقوق به مردم خدمت کنند مردم به فرموده امام ولی‌نعمت ما هستند آنانی که به مسئولیتی رسیدند به برکت انقلاب و مردم به مسئولیت رسیدند. همه مسئولین خدمت به مردم را وظیفه الهی بدانند.

حجت‌الاسلام قلی پور با اشاره به وظیفه مجلس در نظارت بر کار دولت خاطرنشان کرد: مجلس نظارت کند و این‌همه فساد و تخلف رسیدگی شود. قوه قضاییه بعضی از تخلفات را سریعاً رسیدگی کند تا مردم ببینند و صادقانه مشکل را با مردم در میان بگذارند مردم مشکلات بزرگ را حل کردند. مسئولان به خارج از کشور چشم ندوزند و به بیگانگان که هیچ نفعی برای ملت ندارند چشم ندوزند.

وی با اشاره به گرانی‌های افسارگسیخته کالاها گفت: تعدادی از متخلفان را سریعاً و فوق‌العاده مجازات کنند و به مردم نیز بگویند این مردم، مردم فهیم و دین‌دار و ولایت مداری هستند و تحمل می‌کنند. مردم نیز باید خیلی مراقب باشند دشمن می‌خواهد مردم را ناامید کند تا نسبت به انقلاب و نظام بدبین شوند و ناامید شوند نباید حرفی بزنیم که رضای خدا در آن نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *