تایید صحت انتخابات

صحت انتخابات شورای شهر اسلامشهر تایید شد/ مردم اسلامشهر برنده شدند

مهر تایید هیئت نظارت شهرستان اسلامشهر بروی اسامی منتخبین پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی اسلامشهر خورد.

مهر تایید هیئت نظارت شهرستان اسلامشهر بروی اسامی منتخبین پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی اسلامشهر خورد.

به گزارش اسلامشهرخبر با انتشار فرم شماره ۳۹ با شماره نامه ۱۵۵۷۹۹۳-ش از سوی فرمانداری اسلامشهر مبنی بر تایید صحت برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی اسلامشهر، این شهر یک گام دیگر به تشکیل شورای پنجم نزدیکتر شد.

در لیست ۹ نفره منتخبین شورای اسلامشهر امین اسدی از لیست خدمت شورای همگرایی نیروهای انقلابی با ۲۱ هزار و ۵۰۹ رای مردم توانست به عنوان اولین نفر انتخاب شود؛ حسین علی، ایوب علائی و اکبر ترابی از دیگر اعضای این لیست بودند که توانستند وارد شورا شوند.

همچنین ناصر عبدی آذر با ۱۴ هزار و ۱۸۳ رای توانست در جایگاه نهم قرار گیرد.

علیرضا مهرپویان طارانی با ۱۹ هزار و ۱۳۷ نفر، حسین علی با ۱۸ هزار و ۵۴۳ رای ، مصطفی سالاریان با ۱۷ هزار و سه رای ؛ ایوب علائی جناقرد با ۱۶ هزار و ۵۰۵ رای ، علی اکبر ترابی با ۱۴ هزار و ۹۶۱ رای و کریم نایبی با ۱۴ هزار و ۹۲۰ رای توانستند به ترتیب به عنوان نفرات دوم تا هفتم وارد شورا شوند.

وجود چهار تن از نیروهای انقلاب در میان منتخبین نشان از این بود که  علی رغم برخی مخالفان تشکیل لیست، لیست همچنان پاسخگو است اما نه هر لیستی.

تنها بانوی پنجمین دوره شورای اسلامشهر

در این بین ارینب مسرور به عنوان تنها بانوی دوره پنجم شورا توانست با کسب ۱۴ هزار و ۸۹۶ رای به عنوان نفر هشتم انتخاب شود وی در دوره چهارم شورا توانسته بود با ۲۰ هزار رای به عنوان نفر اول وارد شورا شود.

مسرور فردی است که عده ای وی را به دلیل یاری رسانی در حل  پرونده های حقوقی شهرداری تحسین می کنند و عده ای دیگر وی را به دلیل داشتن برخی از مشاوران مورد انتقاد قرار می دهند.

در میان اعضای اصلی این دوره شورای اسلامشهر پنج نفر(طارانی، علی، نایبی ، مسرور و عبدی آذر) سابقه حضور در دوره چهارم شورا را دارند. همچنین عبدی‌آذر و ‌نایبی سابقه سه دوره نمایندگی مردم در پارلمانی شهری را دارند .

از جمله نکات مورد توجه در این ترکیب نبود سرلیست دو جناح سیاسی معروف یعنی ولی الله اصغری از لیست خدمت نیروهای انقلابی و ابوالفضل نصرت آبادی از لیست ائتلاف اصلاح طلبان بود.

به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برنده اصلی انتخابات مردم بودند باید گفت برنده اصلی انتخابات شورای اسلامشهر، مردم بودند مردمی که به قوم و قبیله، چشم و ابرو، بنر ،شام و خودکار و …. رای  ندادند بلکه افرادی که دارای تخصص و تعهد بودند را انتخاب کردند.

سخنی با همه کاندیداها با همه نگاه های سیاسی

بر اساس اطلاعات بدست آمده اسلامشهرخبر مبلغی که صرف هزینه تبلیغات انتخاباتی کاندیداها شد در کمترین  و کمترین میزان خود ۶۵۰ میلیون تومان برآورد شد.فقط در یک مورد یک کاندیدا ۱۲ میلیون خودکار، ۵ میلیون کارت ویزیت، ۱۰ میلیون پوستر، ۱۰ میلیون بنر و ۵ میلیون تومان هزینه داربست کرده بود.

این ها به گفته امام جمعه اسلامشهر اسراف و بلکه بیشتر یعنی تبذیر است انتخابات این دوره که تمام شد کاندیداهای آینده اگر واقعا دغدغه این شهر و مردم را دارند با برنامه ریزی مناسب هزینه تبلیغات خود را جاهای بهتری صرف کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *