جمع آوری انشعاب غیرمجاز آب

شناسایی ۱۲۸ فقره انشعاب غیرمجاز در اسلامشهر

مدیر آبفای اسلامشهر گفت: طی یک‌سال گذشته تعداد ۱۲۸فقره انشعاب غیر مجاز درسطح شهرستان اسلامشهر شناسایی و جمع‌آوری شده است.

مدیر آبفای اسلامشهر گفت: طی یک‌سال گذشته تعداد ۱۲۸فقره انشعاب غیر مجاز درسطح شهرستان اسلامشهر شناسایی و جمع‌آوری شده است.

به گزارش اسلامشهرخبر شفا نظرپور مدیر امور آبفای شهرستان اسلامشهر در حاشیه افتتاح طرح‌های هفته دولت در اسلامشهر طی گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس، اظهار کرد: طی یکسال گذشته تعداد ۱۲۸ فقره انشعاب غیرمجاز در سطح شهرستان اسلامشهر شناسایی و جمع‌آوری شد.

نظرپور با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از منابع آب اسلامشهر از طریق خط انتقال تهران تامین می‌شود، بیان کرد: شبکه انشعابات و آبرسانی شهرستان اسلامشهر با قدمت بالا دچار فرسودگی‌های زیادی بود که موجب هدر رفت آب‌رسانی به مشترکین می‌شد؛ برهمین اساس اصلاح شبکه و تعویض انشعابات در اولویت اقدامات شرکت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اصلاح ۱۷۳۸۰ متر شبکه آبرسانی‌، توسعه ۱۵۳۰۳ متری شبکه و انجام ۷۴۲۳ فقره اصلاح انشعابات و تعویض کنتور، بخشی از اقدامات صورت گرفته در جهت جلوگیری از هدر رفت آب در سطح شهرستان اسلامشهر طی یک‌سال گذشته است.

مدیر آبفای اسلامشهر با تاکید بر اهمیت جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه، افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات شرکت آبفا، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان اسلامشهر است که با توجه به منابع تامین مالی طرح، در سال گذشته نیم مدول نخست این تصفیه خانه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از نیم مدول نخست تصفیه‌خانه اسلامشهر ۱۱۰هزار نفر از جمعیت این شهرستان در مناطق واوان، مسکن مهر و بخشی از اسلامشهر تحت پوشش قرار گرفته و پیش‌بینی می‌کنیم با تکمیل فازهای بعدی این تصفیه، بیش از۶۶۰ هزار نفر جمعیت شهرستان تحت پوشش قرار گیرد.

نظرپور گفت: برای جمع‌آوری فاضلاب شهرستان اسلامشهر بالغ بر۳۳۰ کیلومتر شبکه مورد نیاز می‌باشد که از سال ۹۱ تاکنون و با توجه به اعتبارات تخصیص یافته تنها ۲۰ کیلومتر این شبکه احداث شده است.

وی با ارائه آماری از مصرف آب در سطح شهرستان و مجموعه‌های اداری و دولتی، بیان کرد: در ۵ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابهه سال گذشته علی‌رغم اینکه در تمامی دستگاه‌ها با کاهش مصرف آب روبه‌رو شده‌ایم، ولی متاسفانه به علت عدم توجه و صرفه‌جویی یکی از مراکز در این مدت ۶۷۵۳ متر مکعب افزایش مصرف داشته‌ایم.

مدیر آبفای شهرستان اسلامشهر با قدردانی از شهروندان اسلامشهری، تاکید کرد: با وضعیت بحران آبی که وجود دارد، اگر همکاری خوب شهروندان و رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی مشترکین خانگی نبود، قطعا شاهد بروز مشکلات بیشتری در سطح منطقه می‌بودیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه با توجه به انجام اقداماتی از قبیل اصلاح شبکه و تعویض انشعابات فرسوده و جلوگیری از مصارف غیرقانونی و قطع انشعابات غیر مجاز، بیش از۷ درصد هدر رفت آب در منطقه جلوگیری شده و در حال رسیدن به نرم قابل قبول آبفا که ۲۵ درصد است، هستیم.

مدیر امور بهره‌برداری آب شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: با توجه به بهره‌برداری از نیم مدول نخست تصفیه‌خانه فاضلاب اسلامشهر، از پساب این تصفیه‌خانه می‌توان در جهت آبیاری اراضی کشاورزی و فضاهای سبز شهری استفاده کرد؛ در این زمینه مذاکراتی با دستگاه‌های متولی انجام شده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *